Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Guardian висвітлює абсурдні плани щодо дамби Сяржево

28 грудня 2021 року від Save Polesia https://savepolesia.org/guardian-highlights-absurd-plans-for-siarzewo-dam/ Top image shows natural sandbanks in the Vistula – Poland’s largest river, now threatened by Siarzewo Dam construction. Photo credit: Shutterstock/Krzysztof Kościesza Photography

У статті, опублікованій сьогодні в The Guardian, висвітлюється руйнівний вплив цієї запланованої дамби на річку Вісла в Польщі. Польський уряд рухається вперед, незважаючи на застереження науковців, неурядових організацій та суспільства в цілому.

Польща хоче побудувати нову дамбу на найбільшій річці країни поруч із селом Сяржево, приблизно за 200 км на північний захід від Варшави. Його будівництво обійдеться в 1 мільярд євро. Гребля Сяржево вважається ключовою до міжнародного водного шляху Е40, який має на меті з’єднати Балтійське та Чорне море.

 

У серпні минулого року польське міністерство клімату та навколишнього середовища відкликало екологічну згоду на будівництво після того, як польські НУО звернули увагу на численні недоліки в оцінці впливу. Згодом Державний водний холдинг «Польські води» подав до суду заперечення на це рішення. Через два місяці суд задовольнив цю скаргу, фактично відновивши первинну екологічну згоду з великими недоліками для греблі Сяржево. Досі немає публічно доступного письмового обґрунтування рішення суду, але воно дозволяє проекту продовжувати у статусі «негайне впровадження».

«Екологічна згода на дамбу Сяржево є дуже хибною з тієї простої причини, що високий негативний вплив запланованої дамби на навколишнє середовище є цілком очевидним і що цей вплив не переважується можливими вигодами. Протягом кількох десятиліть польська наукова спільнота неодноразово наголошувала на цьому». говорить Анджей Мікульський, гідробіолог Варшавського університету, повідомляє The Guardian.

Проти планів Польщі протестують не лише науковці та незалежні екологічні організації, а й широка громадськість та відомий національний поет. Два тижні тому Європейська комісія також визнала високі витрати та вплив на навколишнє середовище, пов’язані з водним шляхом E40, і не включила його в запропоновану дорожню карту ЄС для майбутнього транспорту.

 

Проте польський уряд продовжує виконувати плани будівництва. Гребля Siarzewo була б лише однією з 13-15 дамб, які потрібно було б побудувати вздовж Вісли, щоб водний шлях E40 був прохідним для більших суден.

 

Немає виправданих і надійних причин для будівництва дамби Сяржево. Партнери Save Polesia зроблять все можливе, щоб зберегти Полісся, європейську Амазонку, для наступних поколінь.

Leave a Reply