Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Жовтий рододендрон та інші скарби. Чому на Поліссі треба створити міжнародний біосферний резерват

Щоб побачити природну, екологічну цінність Полісся, досить глянути на географічну карту Європи. Саме тут вимальовується найбільша зелена пляма, тобто – найбільші за площею ландшафти, вкриті рослинністю.

фото Сергія Канциренка/Полісся — дика природа без кордонів

«Чомусь люди вважають найбільш збереженою природною територією Карпати. Так, ця гірська система дуже цінний осередок біорізноманіття. Але там висока щільність населення, розвинута інфраструктура – дороги, залізниця, лінії електропередач, газогони. Села переходять у сусідні села, міста – в містечка. На Поліссі ж людей живе небагато. Унікальна екологічна цінність, збереженість природи – одна з причин створити на Поліссі міжнародний (українсько-білоруський) біосферний резерват Прип’ятьське Полісся (БРПП). Територія

Читати повний текст

Як врятувати планету від російської агресії або

Як перетворити довкілля із жертви на зброю, змусивши росію заплатити за збитки природі і отримати підтримку світу У Всесвітній день довкілля, який за ініціативою ООН відзначається 5 червня, Інет повниться картинками зелених лісів та лук, блакитних морів та річок, квітучих пустель і степів та закликами зберегти усю цю красу. Новинні ж сторінки українців повняться картинами спалених кварталів колись зелених міст, порізаного окопами та протитанковими ровами степу, пошматованих уламками та кулями лісів та лісосмуг. У цей день, який мало чим відрізняється від інших днів війни, яку розв’язала росія. За підрахунками Міндовкілля та Держекоінспекції, збитки довкіллю від російської агресії перевищили 2,5 трильйони

Читати повний текст

Російський теракт на Каховській ГЕС: екологи світу нажахані наслідками

Радник Генерального прокурора України Максим Попов – один з “моторів”-організаторів конференції

Міжнародні партнери України вважають, що підрив греблі Каховської ГЕС – трагедія не лише для України. Про це йшлося на тематичній панелі міжнародної конференції «United for Justices. United for Nature». Конференція проходила 20-21 жовтня у Києві за участі міністрів захисту довкілля багатьох країн світу та представників європейський інституцій. Головна тема – наслідки російської агресії для довкілля та як їх подолати. Одна з панелей була присвячена наслідкам підриву росіянами Каховської ГЕС і називалась «Каховська ГЕС: тероризм чистої води. Найбільша техногенна катастрофа останніх десятиліть».

У заході узяли участь

Читати повний текст

Рішення уряду будувати Каховську ГЕС без ОВД – поспішне

фото Якова Дідуха

Заява ГО щодо схвалення урядом експериментального проєкту з відбудови Каховської ГЕС

Прем’єр-міністру України Шмигалю Д. А.

Підрив греблі Каховської ГЕС російськими окупантами 6 червня 2023 року є однією із найбільших техногенних та екологічних катастроф в Україні з часів аварії на Чорнобильській АЕС.

Наслідки цього екологічного злочину і досі досліджуються та уточнюються. У довгостроковій перспективі найбільш очевидним і масштабним серед них є фактично повне зникнення Каховського водосховища із оголенням понад 80 % площі його колишнього дна, і повернення Дніпра до свого природного русла.

Зважаючи на це, наразі в експертних колах розглядаються різні варіанти можливого відновлення інфраструктури

Читати повний текст

NGOs about the future of Kakhovs`ka HPP

учасник Каховської платформи академік Яків Дідух Academician Yakiv Didukh, a member of the Kakhov Platform

 

 

 

NGOs believe that it is not necessary to rebuild the Kakhov`ska HPP or demand to apply a comprehensive approach to assessing the situation and developing scenarios for the development of the region around the former Kakhovs`ka reservoir.

In particular, a number of public organizations created the Kakhov platform, which included more than thirty representatives of the public and experts from various fields.

The purpose of this platform is to assess the situation and find optimal scenarios for the development of

Читати повний текст

Громадські організації про майбутнє Каховської ГЕС

учасник Каховської платформи академік Яків Дідух

Громадські організації вважають, що відбудовувати Каховську ГЕС не потрібно або вимагають застосувати комплексний підхід до оцінки ситуації та розробки сценаріїв розвитку регіону навколо колишнього Каховського водосховища.

Зокрема, низка громадських організацій створила Каховську платформу, до якої увійшло понад тридцять представників громадськості та експертів з різних галузей.

Мета цієї платформи – оцінка ситуації та пошук оптимальних сценаріїв з розвитку регіону після теракту росії на Каховській ГЕС.

Каховська платформа звернулася до уряду із заявою, у якій зазначається, що ухвалення рішення з боку Кабінету Міністрів України відбулось без громадського обговорення, без врахування думки науковців, фахівців різних

Читати повний текст

Врятувати Полісся/Стоп Е40. Мозковий штурм у Казімеж-Дольний червень 2023

#gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-1 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-1 .gallery-caption { margin-left: 0; } /* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

Проєкт Е40 та підрив Каховської ГЕС

Екологічна катастрофа, яка сталася внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС показала серед іншого, наскільки цінною та вразливою є природа на цій ділянці Дніпра. Яка, нагадаю, також розглядається лобістами міжнародного водного шляху Гданськ-Херсон (Е40) як частина цього маршруту. Дослідження експертів проєкту «Збережемо Полісся» ще до повномасштабного вторгнення також показало величезну цінність біорізноманіття в цій частині маршруту Е40 та підкреслило, що у разі реалізації Е40 це біорізноманіття може постраждати.

Звичайно, вплив підриву дамби на порядок або й на два негативніший за потенційні наслідки будівництва Е40, але аналіз ситуації після диверсії росіян допомагає зрозуміти краще потенційні ризики Е40 також.

Що сталося і хто винен

Читати повний текст

Чи є екологічним річковий транспорт

Aquatic-Warbler-by-Siarhiej-Zujonak

21–22 червня 2023 року Велика Британія спільно з Україною проведуть у Лондоні міжнародну Конференцію з питань відновлення України (URC 2023).

Конференція з питань відновлення України, яку Велика Британія та Україна спільно проведуть у Лондоні в червні 2023 року, стане продовженням циклу щорічних заходів, останній з яких було проведено Швейцарією спільно з Україною в Лугано.

Серед інших будуть розглядатися пропозиції Робочої групи з відновлення та розбудови інфраструктури до Плану відновлення України. Вони включають аналітичну частину та список проєктів. Частина Пропозицій стосується внутрішнього водного транспорту (ВВТ).

Ось перелік завдань щодо ВВТ у цьому документі:

розвиток перевезень пасажирів внутрішнім водним транспортом,

Читати повний текст

Про участь газети «Світ» у конкурсі НАН України «За популяризацію науки»

Ми вважаємо, що газета чесно, об’єктивно й неупереджено відпрацювала неймовірно складний воєнний рік (маючи в активі дві третини року всього три творчі одиниці, оскільки ще один наш колега перебував в ЗСУ). І нехай про наш внесок в популяризацію української науки говорять наші публікації, подані на конкурс.

Газета «Світ»-2022 – у друці, на сайті та на сторінці у фейсбуці

Ці три формати не є ідентичними, але основні публікації, що стосуються науки і освіти, присутні скрізь. На конкурс НАН України подавалося друковане видання, зокрема, тільки авторські публікації журналістів.

І. Здобутки, дослідження, проблеми

«Українські науковці працюють на нашу спільну перемогу!», №9-10, с.

Читати повний текст