Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

ОЙ ТИ, ДУСЯ, ДУСЯ ДОРОГАЯ

  «ДУСя, вiддай награбоване» — з такими лозунгами вийшли пiд стiни Державного управлiння справами (у народi — ДУСi) учасники нещодавнього пiкету з числа активiстiв громадських екологiчних органiзацiй. «Не можу зрозумiти, навiщо установi, яка забезпечує дiяльнiсть Президента, лiкеро-горiлчанi заводи, право на видобуток корисних копалин та природний заповiдник», — говорить директор КЕКЦ Володимир Борейко.

Саме передача Кримського природного заповiдника та Азово-Сиваського нацiонального парку вiд ДУСi до Мiнприроди була головною вимогою пiкетникiв. Наша газета теж не раз вимагала припинити так званi «панськi полювання», що за даними КЕКЦ вiдбувалися на територiї пiдпорядкованих ДУСi мисливських господарств та заповiдникiв. На одну зi статей ми нещодавно отримали пояснення заступника керiвника ДУСi пана Хоменка. Iнакше як типовою чиновницькою вiдпискою, цей лист назвати важко:

«…Повiдомляємо, що зазначенi об’єкти… перебувають у державнiй власностi, не пiдлягають приватизацiї. У своїй дiяльностi цi заклади керуються природоохоронним законодавством України, забезпечують безумовне додержання встановленого режиму територiй та об’єктiв природно-заповiдного фонду (??? — О.Л.). Державне управлiння справами постiйно сприяє центральним органам виконавчої влади у виконаннi завдань природоохоронного законодавства України щодо органiзацiї, охорони й використання територiй та об’єктiв природно-заповiдного фонду, вiдтворення природних комплексiв, управлiння в цiй галузi. Державною службою заповiдної справи (ДСЗС. — ред.) Мiнiстерства охорони навколишнього природного середовища здiйснюється державний контроль у цiй сферi.

На виконання Указу Президента України вiд 23 травня 2005 року № 837 «Про невiдкладнi заходи у сферi збереження, вiдтворення та рацiонального використання мисливських тварин» Розпорядженням керiвника Державного управлiння справами вiд 5 липня 2005 року №288 на територiях Кримського природного заповiдника, Азово-Сиваського нацiонального природного парку, Державної резиденцiї «Залiсся», Державного оздоровчого виробничого комплексу «Синьогора» i Спецiалiзованого лiсогосподарського пiдприємства «Регiон» заборонено проводити полювання. З метою забезпечення громадського контролю, вiдкритостi та прозоростi у сферi природокористування зазначеним розпорядженням зобов’язано керiвникiв пiдприємств створити при своїх господарствах дорадчi громадськi ради, залучивши до участi в них представникiв органiв мiсцевого самоврядування та спецiально уповноважених державних органiв управлiння в галузi охорони навколишнього природного середовища i використання природних ресурсiв на мiсцях, природоохоронних громадських органiзацiй, засобiв масової iнформацiї, вчених, землекористувачiв.

Що ж стосується пiдпорядкування Кримського природного заповiдника й Азово-Сиваського нацiонального природного парку, iнформуємо, що у Державному управлiннi справами вивчається питання щодо перебування зазначених об’єктiв у сферi його управлiння».

Ще навеснi ц.р. начальник згаданої Хоменком ДСЗС в одному з листiв назвав указ 2000 року та його похiднi «закритими й безпiдставними рiшеннями», i зазначив, що Кримський заповiдник та Азово-Сиваський нацпарк «стали закритими для роботи вчених по дослiдженню природних комплексiв, для розвитку рекреацiї, мiжнародного туризму тощо, що суперечить вимогам ст. 16 i 21 Закону України «Про природно-заповiдний фонд».

 

Вiд обiцянки Ющенка закрити «панськi полювання», даної на Майданi, минув майже рiк, а чиновники все «вивчають питання». Чекають, поки знову змiниться влада i можна буде знову влаштовувати елiтнi сафарi у Кримських горах? Про знайденi помiчником народного депутата Голуба Володимиром Сесiним докази iснування подiбних забав в Азово-Сиваському нацпарку ми вже писали. Пiсля того, як повiдомив усе той же всюдисущий В. Борейко, до парку завезли двiйко бронетранспортерiв. Охороняти його секрети вiд набридливих екологiстiв та журналiстiв?..

 

Олег Листопад

вперше надруковано у газеті «Столиця», №43 (598), 28 жовтня — 3 листопада 2005.

Leave a Reply