Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Заказник Ольманські болота в Білорусі зріс на 10 тис. га

Заказник Ольманські болота в Білорусі зріс на 10 тис. га

17 березня 2021 року від Save Polesia https://savepolesia.org/almany-mires-reserve-in-belarus-grows-by-10000-ha/ *Top photo is a Greater Spotted Eagle chick, image credit: APB-Birdlife Belarus.

Рада міністрів Білорусі офіційно оголошує про розширення заказника Ольманські болота площею 10 000 га. Зараз заказник охоплює понад 104 000 га – приблизно розміром з Гонконг. Ольмани є найбільшим в Європі незайманим перехідним болотом, і разом із заповідними територіями через кордон в Україні утворює найбільший комплекс боліт і боліт на континенті. Цей унікальний ландшафт є однією з найкращих форм довгострокового зберігання вуглецю на планеті. Almany захищає важливе середовище проживання для диких тварин, які знаходяться під загрозою зникнення, включаючи великих ссавців, таких як рись, ведмідь, вовки та лосі; один з найрідкісніших співочих птахів Європи, очеретянка; та великого орлана, яким загрожує глобальне зникнення.

Заказник також є частиною басейну річки Прип’ять на Поліссі, відіграючи важливу гідрорегулюючу роль для однієї з останніх диких річок Європи. З забезпеченим кращим захистом її верхів’я, коаліція «Врятуй Полісся» продовжує намагатися врятувати саму річку Прип’ять від пропонованого будівництва водного шляху Е40. Необхідна серйозна зміна річок мала б катастрофічний вплив на все життя на Поліссі.

Leave a Reply