Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Прес-тур Дністром, липень 2011

ПРЕС-ТУР І МАЙСТЕР-КЛАС З ЕКОЛОГІЧНОЇ ЖУРНАЛІСТИКИ:
“ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ БАСЕЙНУ ДНІСТРА Й ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ: РОЛЬ ПРЕВЕНТИВНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ЖУРНАЛІСТИКИ”,
Калуш-Сплав по Дністру-Новодністровськ-Чернівці
18-23 липня 2011 р.

Міжнародна ініціатива «Навколишнє середовище й безпека» запрошує журналістів Молдови й п’яти областей України (Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівецька й Одеська), що спеціалізуються або бажають спеціалізуватися на висвітленні питань охорони навколишнього середовища й суміжних проблем, взяти участь у прес-турі й майстер-класі з екологічної журналістики, який планується провести в басейні Дністра з 18 по 23 липня 2011 року. Організатор програми – центр Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) Грід-Арендал (Норвегія – Швейцарія) у співробітництві з ГО «Зелений хрест» (Україна).

Під час 6-денного семінару учасники зможуть обмінятися досвідом, познайомитися з рядом екологічних проблем і шляхів їх вирішення, поспілкуватися з українськими й міжнародними фахівцями, підвищити рівень поінформованості про міжнародні й місцеві екологічні ініціативи.

У програмі майстер-класу:
– Специфіка екологічної журналістики в сучасному світі;
– Екологічна тема в загальних й «зелених» медіа;
– Превентивна екологічна журналістика: роль ЗМІ в попередженні катастроф, вирішенні екопроблем. Підвищення ефективності екоматериалів.
– Що означає стежити за темою до вирішення екологічної проблеми;
– Як грамотно висвітлити екологічні проблеми добувної промисловості, міжрегіональних водних басейнів, гідроспоруд та ін.;
– Доступ до екологічної інформації, Орхуська конвенція;
– Джерела екологічної інформації. Як написати інформаційний запит;
– Як зробити захоплюючий репортаж: практика й підходи західноєвропейських ЗМІ в порівнянні з українським досвідом;
– Жанри в екологічній журналістиці. Журналістське «перевтілення»

Передбачається відвідування проблемної екологічної зони в районі Калуша, сплав по верхньому Дністру, відвідування Новодністровської ГЕС.
Викладачі майстер-класу:
1. Алекс Кірбі (Лондон) – всесвітньо відомий екологічний журналіст із двадцятилітнім досвідом роботи, автор і ведучий багатьох екологічних програм і публікацій «Бі-Бі-Сі». Автор декількох книг, серед яких «Геть старий побут! Як не нашкодити клімату – рекомендації ООН» (ЮНЕП, 2008-9). Досвідчений викладач екологічної журналістики й зв’язків зі ЗМІ, ведучий багатьох журналістських майстер-класів.
2. Сьюзан Боос (Цюріх) – головний редактор щотижневика WOZ Wochenzeitung, Швейцарія (http://www.woz.ch/), має великий досвід журналістської роботи в Україні й Білорусі. Автор книги із проблем Чорнобиля, учасник прес-турів і навчальних програм ЮНЕП у Центральній Азії.
3. Олег Листопад (Київ) – один із провідних екологічних журналістів України. Автор книг « За все живе й зелене», «Штрихи до портрету Українського Лісу», «Феномен святих криниць», лауреат премії «Золоте перо» Національного союзу журналістів України, переможець національного конкурсу на кращий антикорупційний матеріал (2008). Консультант Програми ENPI-FLEG («Правозастосування й управління в лісовому секторі» – www.fleg.org.ua ). Веде блог на сайті “Природа в Україні” (http://pryroda.in.ua/lystopad/ )

Усі викладачі брали участь у проведенні майстер-класів під егідою ЮНЕП й ініціативи « Навколишнє середовище й безпека» у Донецьку в 2008-му (http://pryroda.in.ua/lystopad/kak-dela-ekodonbass/)і в Білорусії в 2010-му

Для участі в майстер-класі на конкурсній основі запрошуються журналісти всіх видів ЗМІ (радіо, газети, телебачення), які працюють або бажають працювати в області екологічної журналістики. Примітка для тележурналістів: якщо ви плануєте проведення зйомок, бажано мати свій транспорт. Проживання й харчування оператора (другої людини від організації) оргкомітет не оплачує, але готовий забронювати місце в готелі й організувати харчування за попередньою заявкою. У зв’язку із твердим часовим графіком, відстаючих операторів і фотографів не чекаємо! За наявності достатнього інтересу серед учасників можлива централізована організація роботи одного оператора з наданням знятих матеріалів бажаючим.

Оргкомітет бере на себе всі витрати, пов’язані із проведенням майстер-класу: проїзд (поїздом класу не вище купе або автобусом), проживання, харчування й навчання. Добові не виплачуються.

Журналістам необхідно заповнити Заявку на участь у майстер-класі (див. Додаток) і до 15 червня вислати її електронною поштою lystopad2007ukr.net додавши до неї два власні опубліковані екологічні матеріали за останні роки (див. нижче).

Вимоги до журналістських матеріалів
Для працюючих журналістів – вислати ел. поштою 2 матеріали за останні роки, написаних у будь-якому жанрі (відсканувати із газети або журналу, зберегти у форматі jpg із роздільною здатністю 96 dpi і сильним стисканням так, щоб матеріал читався на моніторі). Бажано, щоб було видно назву видання й дату. Замість цього можна вислати посилання на інтернет-ресурс, де розміщена публікація, або текст сюжету (для радіо й тележурналістів).

Для журналістів, що тільки почали працювати за екологічною проблематикою – вислати по електронній пошті:
• 1 матеріал, виконаний у будь-якому жанрі за 2010-2011 рр. (див. вимоги вище)
• 1 матеріал, виконаний у будь-якому жанрі, який ви прагнете/плануєте опублікувати (файл із розширенням doc)
• Короткий лист про те, що таке, по-вашому, екологічна журналістика, чому це актуально й цікаво для вас і ваших читачів.

Увага!
Не забувайте в темі будь-якого e-mail-повідомлення вказати «Майстер-Клас»

З усіх питань звертатися:
Олег Листопад, координатор майстер-класу, Київ, Україна
Тел. – + 380 67-320-47-71
e-mail: lystopad2007(вухо)ukr.net

ЗАЯВКА НА УЧАСТЬ У МАЙСТЕР-КЛАСІ й ПРЕС-ТУРІ
з екологічної журналістики
(липень 2011, Калуш-Сплав по Дністру-Новодністровськ-Чернівці)

ПІБ учасника:

Дата народження:

Місце роботи (навчання):

Посада, спеціалізація

ЗМІ, з якими співробітничаєте:

Освіта (включаючи курси й програми інтенсивного навчання):

Роботи з екологічної теми за останні 2-3 роки (назвіть 5-6 робіт, надішліть тексти двох-трьох робіт)

Журналістські нагороди, призи (якщо є):

Природоохоронні теми, які прагнете розкрити в 2011-2012 рр.:

Поштова адреса, контактні телефони (включаючи стільниковий), e-mail:

Участь у попередніх аналогічних майстер-класах ініціативи «Навколишнє середовище й безпека» (так – якому саме /ні)

Для тележурналістів (підкреслити потрібне):
– привезу оператора за свій рахунок на власному транспорті
– зацікавлений(а) в одержанні матеріалів централізованої зйомки
– не потребую оператора (буду знімати самостійно, прагну зібрати матеріал для майбутніх зйомок т.п. – укажіть)

1 comment to Прес-тур Дністром, липень 2011

Leave a Reply