Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Польський міністр відкликає екологічну згоду на будівництво греблі Сяржево, ключової частини водного шляху Е40

An Aquatic Warbler on a Loosestrife (Lysimachia sp.) flower in the Pripiat-Stokhid National Park near the town of Sudche in the Polesie area, Ukraine. © Daniel Rosengren

Польський міністр відкликає екологічну згоду на будівництво греблі Сяржево, ключової частини водного шляху Е40

24 серпня 2021 року від Save Polesia https://savepolesia.org/polish-minister-revokes-environmental-consent-for-siarzewo-dam-a-key-part-of-the-e40-waterway/

Міністр клімату та довкілля Польщі Міхал Куртика скасував екологічне добро на проект будівництва греблі Сяржево на річці Вісла. Неурядові організації, що входять до складу Польської коаліції «Збережемо ріки», протягом кількох років наполягали на тому, щоб міністерство переоцінило екологічну згоду на проект. Його будівництво змінило б одну з найменш постраждалих великих річок Центральної Європи з катастрофічними та незворотними впливами на людей і природу.

 

Партнерство Save Polesia вітає рішення міністра Куртики, яке було прийнято проти політичного тиску. Рішення про відкликання екологічної згоди ґрунтується на наукових даних та враховує правові умови. Крім того, це рішення дає можливість шукати постійне вирішення проблеми старіння Влоцлавека. Нарешті, державні кошти мають бути спрямовані на виведення з експлуатації Влоцлавека, екологічні та експлуатаційні витрати якого зростають і продовжуватимуть зростати, обтяжуючи платників податків.

 

Коаліція Save Rivers, до складу якої входить партнер Save Polesia, Польське товариство захисту птахів, детально аналізує рішення міністра, щоб спланувати наступні кроки.

 

Чи може це бути кінцем водного шляху E40?

 

Save Polesia сподівається, що відкликання згоди також означатиме вихід Польщі з економічно, соціально та екологічно необґрунтованих планів будівництва водного шляху Е40.

 

Проект водного шляху E40 спричинить екологічну катастрофу не лише в Польщі, а й в Україні та Білорусі, а також у найбільшій недоторканій водно-болотній місцевості Європи, Поліссі. Незважаючи на те, що планування та оцінки на міжнародному рівні не були завершені трьома залученими країнами, національні уряди крок за кроком розвивають водний шлях E40. Існують докази того, що одна з найчистіших річок Європи, Прип’ять, була вичерпана в рамках водного шляху Е40 в Чорнобильській зоні відчуження України.

 

Польська частина судноплавного маршруту вважається ключовою для водного шляху E40 в цілому. Минулого місяця українське Міністерство інфраструктури попросило уряди Польщі, Білорусі та України прийняти спільне рішення щодо реалізації проекту водного шляху Е40. У листі, надісланому партнеру Save Polesia NECU, Міністерство зазначає, що «без бажання планувати та можливості втілення заходів з боку польських колег прогрес у проекті економічно неможливий».

 

Міністр клімату та довкілля Польщі скасував екологічне добро на будівництво греблі Сяржево на Віслі. Рішення дає надію, що Польща також відмовиться від економічно, соціально та екологічно необґрунтованих планів щодо водного шляху Е40. #збережиПолісся #Стоп_E40

Leave a Reply