Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Чому міліція не любить квітів?

На початку літа природоохоронці підбили підсумки цьогорічної кампанії «Первоцвіт». Проведені заходи допомогли врятувати від знищення сотні тисяч підсніжників, шафранів, цикламенів та інших символів весни. Численні рейди ринками, переходами, станціями метро вкотре показали квітковим браконьєрам: будеш «косити» квітучі галявини та виставляти їх на продаж, не маючи ніякого на те права, – відповідатимеш згідно із законом.

Рейдували і державні природоохоронні інспектори, і громадські. Останнім особливо потрібна була допомога правоохоронців. І часто-густо природозахисники її отримували. Та не скрізь і не завжди. Про це свідчить сумний досвід харківських екоактивістів, яким тамтешні міліціонери так «надопомогали», що довелося звернутися з листом до міністра внутрішніх справ України А.В. Могильова.

Членів харківської громадської екологічної організації «Печеніги» неабияк обурило те, що вони не тільки не отримали від міліції очікуваної у нелегкій роботі допомоги, а й зіткнулися з відвертим саботажем та протидією з боку охоронців порядку.

Торгівля привезеними з Криму червонокнижними рослинами, зокрема підсніжником складчастим (його занесено до Червоної книги України) почалася у Харкові ще наприкінці грудня і досягла найбільшого розмаху 7–8 березня. Сил громадських  активістів для припинення незаконної торгівлі вочевидь не вистачало. Але люди у синьо-сталевій формі на допомогу не поспішали: «Сьомого березня о 14.37 членами ГО “Печеніги” біля станції метрополітену “Проспект Гагаріна” було помічено торгівлю підсніжником складчастим, про що одразу було повідомлено міліцію за телефоном 102. Співробітники міліції з’явилися на місці вчинення правопорушення тільки о 15.30, і, на наше здивування, замість затримати порушників та вилучити браконьєрську продукцію, просто попередили порушників та дали їм можливість сховати заборонені до продажу квіти. Після чого міліціонери спокійно пішли.

Того ж дня о 16.30 природоохоронці помітили незаконну торгівлю первоцвітами біля станції метрополітену “Холодна гора”. Знову ж повідомили співробітників патрульної служби. Їхня реакція не забарилася: вже о 16.40 той співробітник, до якого ми зверталися, підійшов до торговців і допоміг(!) їм заховати під прилавок об’єкти незаконної торгівлі, після чого, наче нічого не сталося, пішов.

Восьмого березня ми зафіксували торгівлю підсніжниками біля станції метрополітену “Центральний ринок”, буквально за 50 метрів від Харківського міського управління ГУМВС України в Харківській області. О 13.42 ми зателефонували до служби 102, однак, не дослухавши до кінця заяви, чергова кинула трубку, супроводжуючи це лайкою на нашу адресу.  Співробітники міліції на місці торгівлі первоцвітами так і не з’явилися.

Усі ці випадки фіксувалися нами на відеокамеру, відеоролик, що підтверджує ці факти, ми розмістили в Інтернеті. Випадки невиконання співробітниками міліції своїх обов’язків не рідкість у нашому місті, особливо в рамках міжвідомчої операції “Первоцвіт”, яка проводиться щороку. На нашу думку, така недбалість співробітників міліції виникає через нерозуміння важливості проблеми. Не вживаючи заходів для припинення торгівлі привезеними з Криму підсніжниками, співробітники харківської міліції зводили нанівець роботу всіх державних органів, задіяних в операції “Первоцвіт”, –  пишуть природоохоронці міністру.

Торгівля привізними видами є свого роду зондуванням ситуації перед початком торгівлі первоцвітами, які ростуть у Харківській області (черемшею, тюльпаном дібровним, рябчиками, горицвітом тощо), що розпочинається у квітні. І бездіяльність міліції стає сигналом: рви і неси на продаж!

Природоохоронці сподіваються, що МВС зробить належні висновки з уроків цієї весни. Понад те, вони обіцяють всіляку підтримку законним діям співробітників міліції. Спеціально для більшого розуміння рядовими співробітниками міліції, які саме рослини взято в нашій країні під охорону, “Печеніги” розробили методичні рекомендації з проведення операції «Первоцвіт», проілюструвавши їх фотографіями всіх червонокнижних видів, що масово продаються на Харківщині.

Було б бажання…

Олег Листопад

«Селянська правда» №68, 14 червня 2011

Leave a Reply