Останні записи

Інституційний аналіз системи управління охороною довкілля в Україні

Головна рекомендація експертів Світового банку: Кабмін мав би переглянути структуру інституцій і чітко окреслити сфери їх повноважень (в т.ч. і з прицілом на наше європейське майбутнє). І це треба робити до того, як приймати 50 припадаючих пилом законопроектів, які лежать у ВРУ.

Ось повна версія аналізу бардака в управлінні охороною довкілля. Ukraine CEA-Final-ukr

Усі належні реверанси авторами доповіді там прописані.

Мої коментарі щодо доповіді та ситуації в цілому у статті на УК

Чи здатні ми контролювати «мирний» атом

CHAES1

Будівництво нових енергоблоків АЕС не має входити у плани розвитку галузі

Білоруська АЕС нещодавно переманила добрий десяток українських атомників. До того ж не рядових інженерів, а супереліту — оперативний персонал блочного щита управління, тобто фахівців, які безпосередньо керують енергоблоком, зокрема й реактором. Головний інженер білоруської АЕС розповів про це нашій журналістській групі з особливою гордістю. Та ще й акцентував, що переманили дві повністю сформовані зміни «пультовиків» із Запорізької АЕС. Адже важливо, щоб зміна працювала як команда космічної станції — злагоджено, щоб їм разом було психологічно комфортно.

Зважаючи на те, що аварія на Чорнобильській атомній сталася саме через людський чинник, білорусів

Читати повний текст

Ні — полюванню у нацпарках

Так полювали підручні Януковича. Одеські "мисливці" хочуть теж?

Один з провідних експертів Всеукраїнської екологічної ліги Олексій Бурковський про неприпустимість полювання на заповідних територіях

Якщо зґвалтуванню природи важко протистояти, то пропонується розслабитись та отримати задоволення.

 

З 2010 по 2014 рік окремими народними депутатами Верховної Ради України систематично проштовхувалася ідея впровадження полювання в тих чи інших об’єктах природно-заповідного фонду (ПЗФ) України під тим чи іншим «соусом» (законопроекти №7288 від 22.10.2010 р., № 7421 від 02.12.2010 р., № 8405 від 19.04.2011 р., № 2286 від 13.02.2013 р.,№2286-д від12.03.2013 р., №1427 від 11.12.2014 р.)

Всі ці наміри, звичайно, дивували своїм цинізмом. Але не

Читати повний текст

На 5 полігоні ТПВ почали нарешті очищення фільтрату?

Про спробу очищати фільтрат головного київського сміттєполігона я писав ще 9 років тому (стаття нижче). І ось заст голови КМДА П. Пантєлєєв пише у ФБ https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=585028451644709&id=100004126776454 , що установка запрацювала. На фото з його сторінки:  чорне - отруйний фільтрат, прозоре - технічна, себто майже чиста вода.

Якщо чесно, то повірити у це мені дуже важко, бо вже стільки було фальстартів:

Кінець фільтратної експлуатації. Коли закриють спецполігон у Пдгірцях?

Газета "Українська столиця", 16 липня 2007, №25 (70)

Сьогодні полігон твердих побутових відходів №5 ВАТ "Київспецтранс" (КСТ), розташований на землях Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області, приймає щодоби близько трьох тисячкубометрів

Читати повний текст

Іще дещо про майбутній Чорнобильський заповідник

А миші там радіоактивні чи ні?

Клопотання заступника голови НЕЦУ Олексія Василюка до Мінприроди про створення ЧБЗ з детальним поясненням сенсу створення цього об’єкту; довідка про те, хто і за чиї кошти робив проект створення та інша інформація, яку я отримав від департамента заповідної справи у відповідь на інформаційний запит ще кілька місяців тому.

АЛЕ! Олексій Всилюк заявляє, що він такого документа не підписував, понад те, він зазначає, що не є і не був заступником директора, бо у НЕЦУ взагалі немає такої посади. НЕЦУ дійсно надсилала клопотання, але по-перше, воно було іншого обсягу - на 5 сторінках, а,

Читати повний текст

Упіймай кота – збережи енергію!

Школярка з Мінська, восьмирічна Марійка Андреєнко, у гру Ecokids грає разом з мамою. Змагається – хто швидше випередить пустотливого кота і вимкне електроприлади з мережі. А ще - хто перший урятує рибок в акваріумі, правильно посортує відходи (пластик – у жовті контейнери, скло – в сині, папір – у зелені).

Мобільний додаток Ecokidsіз сайту Міжнародної громадської організації «Екопартнерство» в Білорусі скачали тисячі школярів з різних країн світу. Інструкції у грі виконані у вигляді картинок, тому «випередити кота» може дитина і з Білорусі, і з України, і навіть з Китаю. На думку екологічних активістів, гра – один з найкращих способів доступно

Читати повний текст

Як відновлювати болота. Білоруський досвід

«Методические рекомендации по экологической реабилитации нарушенных болот и по предотвращению нарушений гидрологического режима болотных экосистем при осушительных работах»

Козулин А.В.,  Тановицкая Н.И.

Минск, 2010

Научно-практический центр по биоресурсам НАН Беларуси

Институт природопользования НАН Беларуси

Программа развития ООН (ПРООН)

Глобальный экологический фонд (ГЭФ)

Министерство лесного хозяйства Республики Беларусь

Королевское общество защиты птиц (Великобритания)

Содержание

Стр.

1 Введение 3 2 Область применения рекомендаций 4 3 Общая характеристика гидрологии болот 4 4 Мероприятия по предотвращению нарушений гидрологического режима болот при осушительных работах на прилегающих территориях 7 4.1 Мероприятия по предотвращению нарушений гидрологического режима верховых болот примыкающими осушительными системами 7 4.2 Мероприятия по предотвращению

Читати повний текст

Аудит-2015 НПП «Тузлівські лимани» або як і де напартачив Вторенко

Результати Аудиту очевидно свідчать: за директорства І. Вторенка парк опинився на межі катастрофи (див додатокАудиторський звіт Тузловськ лимани Любиш ост).

Ось деякі висновки аудиторів (часто чомусь не винесені у підсумкову частину, а заховані у тексті):

с.35:

"На даний час Парк має проблеми:- з затвердження Проекту землеустрою щодо організації та встановлення в натурі (місцевості) земельних ділянок, що входять до складу НПП «Тузловські лимани» без вилучення, закладання межових знаків та закріплення меж земельної ділянки на місцевості. Основними стримуючими причинами є законодавча неурегульованість надання у користування морської акваторії та відсутність погодження лісгоспу; - з виносу в натуру (місцевість) меж Парку;- з розміщення інформаційних

Читати повний текст

Як повернути рибу в наші річки

Профільне відомство заявляє про початок реформування галузі

На початку незалежності нашої держави український океанічний флот забезпечував вилов 780 тисяч тонн рибної сировини, флот Азово-Чорноморського басейну додавав своїх 180 тисяч тонн, підприємства аквакультури виробляли ще 120 тисяч тонн товарної рибної продукції, промисел на каскаді дніпровських водосховищ забезпечував 25 тисяч тонн риби. Тож рибна промисловість України повністю забезпечувала продовольчу безпеку держави в цьому сегменті.

Але за останні 20 років океанічний флот ми втратили, переважно через прихватизацію. Красномовні цифри: якщо 1991 року 95% риби з далеких країв було власного вилову, то в 2014-му 88% (!) становив імпорт. Винних в розкраданні та нищенні

Читати повний текст

Міжнародний прес-тур щодо екологічних проблем південного заходу Білорусі

 

Міжнародний прес-тур щодо екологічних проблем південного заходу Білорусі

(у т.ч. Хотиславський кар’єр та його вплив на природу Білорусі та України) та екологічний журналістський майстер-клас

 

Журналістів Білорусі та Волинської й Рівненської областей України, які займаються або планують зайнятися питаннями охорони довкілля, запрошують взяти участь у прес-турі, який пройде в Білорусі з 26 по 30 жовтня 2015 року.

Прес-тур організовується МГО «Екопартнерство» (Мінськ) та екологічної мережею «Зой» (Женева) за підтримки Програми ООН з навколишнього середовища, Шведського агентства міжнародного розвитку та Міністерства природних ресурсів і охорони навколишнього середовища Республіки Білорусь.

 

Заявки для участі приймаються до 15 вересня.

 

Під

Читати повний текст

Сторінка 1 з 4212345...102030...Остання »