Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

‘Roshen’ замість зеленої зони

Bezyimyannyiy7-300x206Санітарно-захисну зону знищили між вул. Лятошинського та Великою Окружною дорогою. Зараз тут натомість стоїть один з магазинів “Roshen”, яких тепер після перемоги Петра Порошенка на президентських виборах у столиці з’являється чимало.

Його відкрили у грудні і він у столиці став 20-м.

“Ще рік тому я помітив, як знищили чергову зелену зону і звернувся як журналіст у відповідні інстанції,” – розповідає мешканець Голосієва Олег Листопад.

“У департаменті земельних ресурсів мені повідомили, що ця ділянка не виділялась нікому й не надавалась в оренду. Управління благоустрою у своїй відповіді зазначило, що за їхнім поданням ордеру на видалення цих зелених насаджень не надавали,” – наголошує Листопад.

Bezyimyannyiy12

Попри те, що журналіст звертався ще у лютому, перевірка на місце виїхала лише у вересні місяці. Голосіївська РДА повідомила, що невідомі особи видалили зелені насадження й справа на контролі прокуратури.

Ті, хто будували МАФ за дерев’яним парканом жодних дозволів чи документів не надавали.

IMG_5394

Так поки чиновники шукали документи і винних понад півроку, за парканом тривало будівництво.

IMG_53941

У цей же час, у вересні цього року, журналіст Олег Листопад отримав відповідь від департаменту містобудування та архітектури. У ній йдеться про те, що будівництво здійснює ТОВ “Теремки-2″ і між містом і цим товариством укладений договір, про який була відсутня інформація у офіційних відповідях увесь цей час.

Bezyimyannyiy8

Але департамент містобудування та ірхітектури вирішив себе убезпечити й звернувся до Інстпекції архбудконтролю, аби та надала свої висновки про дотримання державних будівельних норм.

У грудні місяці до Інспекції ДБК на вимогу мешканців вул. Лятошинського звернулась і депутатка Київради “демальянсівка” Галина Янченко.

До слова, статутний фонд товариства з простою назвою “Теремки-2″ складає 5 мільйонів гривень. І внесли їх Євген Івченко та Андрій Ямковий.

Bezyimyannyiy10

Варто зазначити, що Євген Івченко, який знайшов аж 3 мільйони для статутного капіталу товариства у сфері МАФ-іїзованого бізнесу людина не нова.

Його запрошували на спецкомісію, яка створена розпорядженням Голови КМДА Олександра Попова у 2012-му році і визначає порядок розміщення МАФ-ів у столиці.

У інтернеті є інформація і про – Андрія Ямкового, промишляє тим, що здає приміщення у суборенду. Разом з Івченком його напарник Ямковий також був запрошений на засідання цієї ж комісії при КМДА.

Тому й не дивно, що “невідомі особи” знищили зелені насадження, а відповідні інстанції місяцями не могли отримати документи, які раптово з’явилися.

“Мене дивує, чого в комісію КМДА, яка вихзначає правила для МАФ-ів входять зацікавлені особи, які й мають МАФ-и, а не борці з незаконною МАФ-ією в столиці,” – дивується Павло Саламатов, що веде активну боротьбу з малими архітектурними формами та газовими автозаправками у Голосієво.

Тим часом, у цьому МАФ-і, заради якого невідомі особи знесли зелені насадження, з’явився “Roshen”. Цей магазин є на офіційній сторінці корпорації.

Bezyimyannyiy9

Тим часом, у цьому МАФ-і, заради якого невідомі особи знесли зелені насадження, з’явився “Roshen”. Цей магазин є на офіційній сторінці корпорації.

І коли в квартирах виключають світло, – тут проблем із освітленням немає.

Bezyimyannyiy11

Активісти, щоправда, помітили важливу деталь. На офіційному сайті Roshen адреса у МАФ-у зовсім інша – Лятошинського, 14. Але за цією адресою розташований магазин “Велика Кишеня”.

sam3

Журналісти вирішили записати з цього приводу коментар у представника корпорації “Roshen”.

Тут наголошують, що за документами, які вони перевірили, все гаразд. Але на вимогу громади готові з’їхати деінде, але це звучить не дуже переконливо.

Як варіант пропонують активістам натомість висадити дерева в будь-якому іншому місці і зазначають, що у відкриття магазину були вкладені кошти. Щоправда, в майбутньому обіцяють більш відповідально підходити до вибору місця розташування торгових точок корпорації.

Але така позиція не задовольняє активістів, які наполягають на тому, що санітарно-захисна смуга має бути відновлена.

“Будівництво в санітарно-захисній смузі заборонено, навіть якщо “Roshen” не знав, що там санітарно-захисна смуга. Це не звільняє їх та “Теремки-2″ від відповідальності. До того ж, за законом, така споруда повинна бути знесена за кошт забудовника. Більше того, винуватці мають сплатити штраф та відновити санітарно-захисну смугу,” – наголошує Костянтин Храмешкін.

“За санітарно-гігієнічними вимогами магазин не може розташовуватись в такому місті. Поруч з ним постійне виділення вихлопних газів від фур та іншого транспорту кільцевої дороги,” – додає Храмешкін.

Активісти звертаються до громади з проханням не купувати товар в МАФ-ах, які розміщені з порушенням чинного законодавства.

Матеріал взято із сайту Громада Голосієво:

http://holosievo.rajon.kiev.ua/2014/12/27/roshen-zamist-zelenoyi-zoni/

 

Leave a Reply