Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Пляжам – так, парканам – ні

pliaj1Від народних обранців залежить, чи матимемо вже цього літа безперешкодний доступ до берегів річок та морів

Комітет з екополітики Верховної Ради одностайно затвердив поправки і рекомендував для остаточного ухвалення законопроект №1107 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування». Якщо парламент не ловитиме гав, уже цього літа зможемо вільно гуляти морськими та озерними берегами, відвідувати ще вчора приватизовані пляжі та рибалити в улюблених затонах без ризику бути покусаними собацюрою.

Проект закону передбачає заборону встановлення на пляжах огорожі або застосовувати інший спосіб (наприклад, охоронців) перешкоджання доступу громадян до узбережжя. Згідно з документом, споруди, що вже існують, підлягатимуть демонтажу. Причому за рахунок власників. Утім, як і щодо будь-якого правила, тут пропонують винятки. Тобто в разі ухвалення закону ви зможете намочити ноги на будь-якому березі, крім земельних ділянок, на яких розташовані гідротехнічні, гідрометричні та лінійні споруди, санаторії та інші лікувально-оздоровчі заклади, дитячі оздоровчі табори. У Європі, до речі, таких винятків немає — береги відкриті всюди. Нахабним власникам цих хатиночок на столичному масиві Осокорки з видом на Дніпро доведеться від нього посунутися за власний кошт. Фото Олександра ЛЕПЕТУХИНахабним власникам цих хатиночок на столичному масиві Осокорки з видом на Дніпро доведеться від нього посунутися за власний кошт. Фото Олександра ЛЕПЕТУХИ

Члени екокомітету пропонують первинний список винятків розширити, зокрема додати до нього природні заповідники та заповідні зони національних парків. Із цим не можна не погодитися, бо основне завдання, скажімо, заповідників «Мис Мартьян» або Карадазького — охорона прибережної та морської флори і фауни, а не забезпечення ультрафіолетом блідих тулубів відпочивальників. Для пляжіння є чимало інших, більш підходящих і менш екологічно цінних берегів.

Голова комітету Микола Томенко передбачає, що шлях закону в сесійній залі буде непростим. Адже серед депутатів чимало тих, кому доведеться в разі його ухвалення витратитися на «знесення за рахунок власника». Нагадаю, що в першому читанні законопроект №1107 підтримали лише 280 депутатів із 422. Варто пам’ятати, що аналогічний законопроект пропонували ухвалити у 2013 році, але він тоді не набрав потрібної кількості голосів.

Тривожить, що аналогічний законопроект №1050 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо доступу громадян до узбережжя водойм та відповідальності за самовільне зайняття земельних ділянок у прибережних захисних смугах)» у січні цього року відхилив Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності (саме його було в даному разі визначено головним). Причому без жодних пояснень. А шкода. У проекті №1050 запропоновано встановити кримінальну відповідальність не лише за парканізацію берегів, а й за самовільне захоплення ділянок, самовільне будівництво тощо.

ДОВІДКА «УК» Ми не раз писали про важливість проблеми доступу громадян до води і пропонували способи розв’язання проблеми. Зокрема у статтях «Доступ до води: в законі і в житті» 16 липня 2013 р.: , «У ставках купатися і рибалити можуть усі» 20 липня 2013 р., «Як уберегти береги наших річок від дерибану» 21 серпня 2013 р. та інших.

Олег Листопад http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/plyazham-tak-parkanam-ni/

Leave a Reply