Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Екологи просять міліцію захищати первоцвіти

ряст у парку Міський сад, КиївТранспортна блокада Криму відіграла позитивну роль в охороні тамтешніх підсніжників. Їх нині майже немає на нелегальних точках продажу в обласних та районних центрах півдня і сходу материкової України. Але долю білих красенів в інших областях це аж ніяк не полегшило. Моніторинг, проведений громадськими організаціями, показав, що 7—9 березня в Київ завезли для нелегального продажу майже 200 тисяч підсніжників, у Чернігів — 30 тисяч, Львів — 100 тисяч, Дніпропетровськ — три тисячі.

Вуличних торговців підсніжниками у Харкові й Одесі не помічено, але в інших обласних і районних центрах первоцвіти таки продавали, адже у зв’язку з ранньою і теплою весною цвітіння ранніх диких квітів — підсніжника білосніжного, шафрану Гейфеля (крокуса) та білоцвіту весняного (завозять із Карпат) було активним.

За приблизними підрахунками, 7—9 березня незаконно реалізовано близько 8 мільйонів первоцвітів, чим було завдано збитків державі на 400 мільйонів гривень. Усього за сезон (лютий—квітень) 2015-го очікують незаконний продаж близько 22 мільйонів первоцвітів, чим буде завдано збитків державі близько 1,1 мільйона гривень.

Зупинити нищення ніжних рослин та нелегальну торгівлю ними в минулі роки екологам активно допомагала міліція. Цього року активність стражів порядку значно зменшилася. Один із народних депутатів — членів Комітету з екологічної політики — звернувся до МВС із проханням забезпечити проведення силами МВС оперативних заходів з протидії незаконній торгівлі рідкісними рослинами. Зокрема у зверненні міститься заклик до правоохоронців активніше складати протоколи на браконьєрів, адже попереду цвітіння пролісків, сон-трави, конвалій та інших квітів, які треба зберегти попри всі труднощі нашого буття.

Леонід ОЛЬШЕВСЬКИЙ
для «Урядового кур’єра»

http://www.ukurier.gov.ua/uk/news/ekologi-klichut-miliciyu-zahishati-pervocviti/

Leave a Reply