Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Довкілля Донбасу на межі катастрофи

Фото1964Розв’язана Росією війна на сході України вже завдала величезних збитків довкіллю. Скажімо, заповідним об’єктам заподіяно шкоди щонайменше на 14 мільярдів гривень. Про це повідомила організація «Екологія-Право-Людина» під час круглого столу «Військові дії на сході України: ризики та наслідки для довкілля і здоров’я».

— Війна на сході країни не тільки вбиває її громадян, руйнує природні багатства, а й закладає бомбу уповільненої дії для прийдешніх поколінь, — зазначила виконавчий директор організації Олена Кравченко. — Припинення конфлікту стане лише початком тривалої реабілітації Донбасу.

Спровоковані Росією бойові дії призводять до затоплення шахт та отруєння шахтними водами водойм і підземних вод, руйнування очисних споруд, забруднення повітря та грунтів тощо.

— Що стосується ландшафтів, то наймасштабніше на них вплинули пожежі, які охопили 17% лісів та 24% степів у зоні АТО. Це майже 300 тисяч гектарів, — коментує еколог Катерина Норенко.

— Наші дослідження грунтів під час виїздів у зону АТО показали значний вміст важких металів на місці розривів снарядів. Так, концентрація титану в пробі грунту на місці розриву снарядів у 150 разів перевищує фонові показники. Є перевищення вмісту сульфатів у 2,5 раза, ванадію, свинцю, кадмію. Це не дивно: саме сплави з титану та ванадію використовують у ракетній техніці, — додає еколог Алла Войціховська.

Донбас перебуває на межі екологічної, техногенної й санітарної катастрофи. Тож учасники «круглого столу» рекомендують Кабміну негайно створити профільний інформаційно-аналітичний центр, провести евакуацію мирного населення з небезпечних районів тощо.

Леонід ОЛЬШЕВСЬКИЙ
для «Урядового кур’єра»

 

http://www.ukurier.gov.ua/uk/news/dovkillya-donbasu-na-mezhi-katastrofi/

Leave a Reply