Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Про Форум “Довкілля-2013” та ековиставку

Що чекає на національну екологічну мережу

Наливаю в банку мастил, потім — спеціальної суміші, розробленої одним із українських академічних інститутів. За мить сорбенти зв’язують мастило, не даючи йому осісти на дно, а чотири види ретельно відібраних бактерій починають ласувати вмістом масного «коржа». На власні очі (руки) переконавшись, що вітчизняній науці є що запропонувати для боротьби із забрудненням нафтою та її похідними, прямую до іншого стенда. Виставка, що працює в рамках форуму «Довкілля для України», демонструє ще чимало цікавого.

Форум, який учора урочисто відкрили у столиці перший заступник Глави Адміністрації Президента Ірина Акімова і міністр екології та природних ресурсів Олег Проскуряков, працюватиме ще два дні. Крім виставки, тут пройде чимало інших заходів, зокрема семінар-тренінг з екологічного аудиту, «круглий стіл» із запобігання наслідкам змін клімату, обговорення шляхів розвитку національної екологічної мережі.

Сподіваюся, під час останнього порушать і питання щодо долі Ялтинського природного заповідника, буде надано чітку інформацію про найцінніші, прибережні його ділянки. Адже чутки про вилучення майже тисячі гектарів цих заповідних лісів і передачу їх під забудову вже негативно позначилися на іміджі ялтинського курорту. І якщо твердо не заявити на увесь світ або принаймні СНД про те, що ніхто нічого вилучати не буде, це дасться взнаки вже у цьому туристично-курортному сезоні.

Нинішній форум — ювілейний. Початок проведення таких заходів поклала V Всеєвропейська конференція міністрів охорони навколишнього природного середовища «Довкілля для Європи», яка проходила під цим самим дахом у травні 2003-го. На ній було підписано Карпатську конвенцію, низку протоколів до Оргуської конвенції. Про це на відкритті форуму нагадала т. в. о. Постійного представника ПРООН в Україні Рікарда Рігер.
Україна тоді взяла на себе чимало зобов’язань. Як вона їх виконує, можна побачити на нинішньому форумі.

Leave a Reply