Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Браконьєрам — зась!

Комітет з питань еколополітики Верховної Ради відхилив антиприродний законопроект №1427, яким псевдомисливці хотіли дозволити полювання в заповідниках та національних природних парках. Про цю недолугу ініціативу одного із екс-регіоналів, а нині нардепа іншої партії, ми писали в «УК» від 10 січня 2015 року: «Шаровики-звірофоби знову лізуть у заповідники?»

Голова комітету Микола Томенко сказав: «Ця законодавча ініціатива протягом кількох скликань ВРУ вже вшосте (!) реєструється під різними прізвищами. Я так розумію, що її лобіює так звана мисливська мафія… Але позиція комітету та громадськості жорстка: ми ніколи не дозволимо полювання на заповідних територіях України».

Незабаром на Комітет з екополітики очікує ще один екзамен. У Верховній Раді зареєстровано законопроект №1687 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення законодавства у сфері мисливського господарства та полювання і боротьби з браконьєрством)». На перших сторінках проекту начебто хороші ініціативи — збільшення штрафів за браконьєрство. Хоча тут важливіше не так розмір штрафу, як невідворотність покарання, чого ми нині не бачимо — до суду доходить лише кожний десятий протокол. Але головні «беки» — далі. Там вписано можливість організації вольєрного полювання (фактично — стрільба по живих мішенях без дотримання мисливських термінів). Також пропонується узаконити капкани (один із найжорстокіших способів убивства тварин) та самостріли (а якщо попаде в іншого мисливця?). Узаконюється поняття «шкідлива тварина», від чого давно вже відійшли у Європі, збільшуються терміни полювання. Фактично цей підступний законопроект повторює «закон Шуфрича», який попередня ВРУ намагалася ухвалити у грудні 2013 року. Тобто на Майдані кипів Майдан, а псевдомисливці намагалися узаконити свої забавки. «УК» про це писав 29 січня 2014 року у статті «Про куликів, вовків та капкани». Тож законопроект №1687 треба відправити туди ж, куди й зарубані Комітетом екополітики пропозиції щодо полювання у заповідниках.

Leave a Reply