Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Чим завинили діти і природа???

Хоча ЄВРО-2012 вже закінчилося і бойкотувати його пізно, але хай матеріал усе одно буде на блозі – для історії

О.Л.

У таке важко повірити навіть за умови управління державою наскрізь корумпованою владою. Але факт залишається фактом: Кабінет Міністрів України віддав 200 млн грн, які було передбачено на будівництво лікувально-діагностичного комплексу дитячої лікарні “Охматдит”, на Євро-2012.

Згідно з постановою уряду № 443 від 21 травня, відповідні зміни внесено в додатки до державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, затвердженої постановою Кабміну № 357 від 14 квітня 2010 року.

Понад те, в додатках до постанови передбачено скорочення фінансування “Охматдиту” 2012 року на 349 млн гривень – із 399 млн до 50 млн гривень.

Одночасно передбачено збільшення державного фінансування 2012 року держпрограми з підготовки та проведення футбольного Чемпіонату Європи-2012 на 0,349 млрд гривень до 12,330 млрд гривень, фінансування загалом програми – до 20,801 млрд гривень. І хоч Колесников публічно заперечив це, з постанови слова не викинеш.

Чому ж Янукович, Азаров, Колесников, Тігіпко та інші владці так дивуються закликам бойкотувати футбольний чемпіонат? Вони думають, що річ у «посадці» Юлі? Думають, що ці заклики мають лише політичну складову? Та мені байдуже до цих розбірок між двома олігархічними кланами. А що під прапорами ЄВРО ігнорується здоров’я дітей, рубаються дерева, знищується довкілля – ось це мені аж ніяк не байдуже.

І таких небайдужих в Україні – чимало. Ось нещодавно отримав лист від давнього знайомого, голови громадської організації “Легіони Землі” Володимира Приступи, разом з яким ми організовували літні дитячі екологічні табори у Карпатах.

Володимир закликає підписатися під відкритим зверненням щодо бойкоту Євро-2012. «Усі доступні методи впливу на владу на сьогодні вичерпано (а були це і мітинги протесту та пікети, і звернення до різних посадових осіб та позови до суду), – пише він у зверненні, – та, на жаль, ситуація не поліпшувалася, а лише погіршувалася.

Коли Україні дістався шанс на проведення європейського чемпіонату з футболу, ми, як і всі громадяни України, тішилися. Але час показав, що вся підготовка до Євро-2012 призвела та продовжує призводити лише до негативних наслідків. На ці негативні наслідки неодноразово вказували владі представники екологічних, правозахисних, молодіжних та інших громадських організацій, а також представники наукової та творчої еліти України.

На сьогодні доводиться констатувати, що наслідком підготовки до проведення чемпіонату з футболу стали правопорушення у різноманітних сферах життя нашої країни. Підготовка до Євро-2012 супроводжувалася масовими рубками зелених насаджень (парків, скверів, алей тощо), масштабним знищенням безпритульних тварин у містах, що прийматимуть єврочемпіонат.

Правозахисні організації вказують на погіршення ситуації з правами людини та на свавілля працівників міліції щодо громадян і працівників ДАІ до водіїв. Провідні економісти України (та це вже стало зрозуміло і простим людям) вказують на економічні злочини, які стали можливими через проведення тендерів з одним учасником. Розграбування державних коштів відбувалося через будівництво стадіонів, аеропортів, доріг та інших об’єктів до Євро-2012 за цінами, які у кілька разів перевищують вартість аналогічних об’єктів у Європі. При цьому для будівництва цих об’єктів у простих громадян відбирали їхню власність – земельні ділянки, гаражі, дачі. Представники наукової інтелігенції вказували на неприпустимість скорочення навчального року у школах та вищих навчальних закладах, що призвело до зриву всього навчального процесу. Творча еліта України звертала увагу на знищення пам’яток історії та архітектури під час «причісування» Києва, Львова, Харкова та Донецька до Євро-2012. У свою чергу і пересічні громадяни постійно відчували на собі дії влади, якими вона на догоду європейській першості з футболу притискає їхні права і свободи, а також спорожняє їхні кишені. Яскравий приклад – зміна розкладу руху потягів, відміна багатьох рейсів та запуск потягів, ціни на квитки на які удвічі-тричі перевищують попередню їх вартість. Це і масштабні перекриття вулиць під час матчів з футболу, про які нас вже сьогодні попереджають високопосадовці.

Можна було б ще довго перераховувати весь негатив, від підготовки до єврочемпіонату. Замість того, щоб дарувати людям радість спілкування з великим спортом, ми сьогодні маємо лише негативні почуття до цієї події. Як можна гостинно та привітно приймати гостей з усього світу, коли у людей на душі такий осад та розчарування? Як можна радіти та веселитися під час цих футбольних матчів, коли весь час підготовки до Євро-2012 ми бачили лише негатив, нехтування прав та свобод громадян України? Тому сьогодні доводиться констатувати, що це дійство лише для влади та людей, наближених до неї, що тільки вони в цій країні матимуть з цього користь та моральне задоволення», – пишуть В. Приступа та його однодумці.

Враховуючи все наведене вище, автори звернення закликали всіх громадян України до бойкоту Єро-2012. Тих, хто підтримує звернення, вони закликають:

– Не відвідувати матчі ЄВРО-2012. Переконувати вболівальників та фанатів, які вже купили квитки, повернути їх.

– Не піддаватися активній піар-істерії з «розкручування» бенкету під час чуми.

– Не ставати волонтером, не брати участі у всіляких акціях. Переконувати діючих волонтерів відмовитися від своєї роботи.

– Купувати товари та послуги, які вам справді потрібні, не віддаючи перевагу офіційним спонсорам і рекламодавцям трансляцій. Не дивитися (слухати) в ЗМІ передачі, присвячені Євро-2012, та і саму трансляцію матчів.

– Не купувати товари з офіційною символікою чемпіонату, переконувати не робити цього і ваших знайомих, рідних та близьких.

– Не гуляти центральними вулицями під час проведення чемпіонату, те саме рекомендувати й іншим.

– По можливості на час проведення ігор виїхати з приймаючих міст, що приймають чемпіонат, краще на цей час виїхати у відпустку.

– Проводити власну інформаційну кампанію з поширення інформації про бойкот Євро-2012 та його причини.

Від редакції:

Підтримувати чи ні ці заклики – це особиста справа читачів. Але вже сьогодні киянам, наприклад, зрозуміло, що це буде місяць суцільних незручностей. Уже утворилися затори на прилеглих до Хрещатика вулицях – бо сам Хрещатик перекрили для створення там фан-зони. Більшу частину вулиці обнесли сіткою, і вона тепер має вигляд величезного концтабору.

Тож ні проїхати, ні погуляти центральними вулицями навіть і без бойкоту особливо не вдасться.

Та й товари із символікою чемпіонату теж ніхто з простих людей купувати не стане – вони страшенно дорогі.

А слухати та дивитися всі вихваляння й прославляння Євро-2012 теж уже несила, тож рука сама тягнеться до вимикача.

Отож, бойкот народ уже, вважайте, розпочав – хто свідомо, а хто – мимоволі…

Олег Листопад

«Селянська правда», №68, 14 червня 2012

Leave a Reply