Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Відверта розмова про ліс

Як забезпечити, щоб на експорт з України йшла лише легально добута деревина? Які законодавчі зміни потрібні для ефективного розвитку лісового сектору України? Як покращити ефективність виконання законів та управління в лісовому господарстві України? Наскільки лісова сертифікація (FSC та інші) допомагають у переході лісопідприємств на рейки сталого ведення лісового господарства? Як поєднати ефективне і прибуткове лісове господарство із розвитком заповідної справи та ефективним збереженням біорізноманіття? Яка роль у цих процесах екологічної Програми (проекту) FLEG? Як екологічна громадськість може допомогти виконати Програмі свою місію?

Ці та багато інших питань було обговорено на круглому столі, за яким програма FLEG зібрала 50 представників НУО, експертів, журналістів з різних куточків України. Захід відбувся 17 лютого у Києві у представництві Світового банку.

Експерт Програми Олександр Стегній

Експерти Програми презентували цілу низку вагомих досліджень, які вже напрацьовані українською частиною FLEG попри те, що фактично Програма почала працювати лише на початку осені 2009 року. Зокрема були представлені: аналіз рубок в Україні, їх класифікація та регулювання; результати соціологічного опитування експертів (Івано-Франківська область); аналіз лісового та суміжного законодавства на корупційні ризики; аналіз публікацій ЗМІ «Проблеми лісу очима журналістів та інші матеріали. Таким чином учасники заходу отримали потужний заряд інформації щодо проблем лісового сектору України та можливих шляхів їх вирішення. Також були презентовані теми досліджень, які щойно розпочалися («Аналіз гарантій місцевому населенню та малому бізнесу на легальне використання лісових ресурсів та забезпечення прозорості й участі громадськості у цих процесах» тощо) і до розробки яких планується активно залучати саме НУО.

Бачення ситуації із правозастосуванням та управлінням у лісовому секторі України висловив начальник контрольно-ревізійного управління Держкомлісгопу України, відповідальний за впровадження Програми FLEG з боку цього відомства Віктор Парфенюк.

Ганна Гопко та Ігор Сіренко

Ганна Гопко та Ігор Сіренко

Гаряча дискусія не обмежилася лише критичними виступами, на які так багаті будь-які зустрічі з НУО – чимало прозвучало й конструктивних пропозицій.

«На цьому круглому столі Програма FLEG продемонструвала гідний приклад відкритості, транспарентності, готовності співпрацювати із усіма конструктивно налаштованими силами українського суспільства, – вважає активіст «Бюро екологічних розслідувань» Ганна Гопко, – і якщо FLEG запропонує цікаві й гідні уваги законодавчі та інші ініціативи, гадаю знайдеться чимало НУО, які підтримають їх і допоможуть перетворити ці законодавчі ініціативи у закони».

Валерій Ловчиновський демонструє фото

«Сподіваємось, що FLEG приділить належну увагу не лише легальності походження деревини з точки зору прозорості процедур рубок, а й з точки зору збереження при цьому біорізноманіття та розташованих у межах земель лісового фонду природно-заповідних територій, – заявили представник «Грін-відео» Валерій Ловчиновський та представник асоціації «Екологія та мир» Андрій Артов.

Андрій Артов

Андрій Артов

Олександр Клітко

«Європейський Союз має наміри найближчим часом забезпечити ввезення на його територію лише легально добутої сировини, – сказав представник ЄС Олександр Клітко, – тому ми підтримуємо Держкомлісгосп України у прагненні зробити систему експорту деревини максимально прозорою та законною. Але у питаннях правозастосування та управління у лісовому секторі важлива участь не лише державних інституцій. Третій сектор, НУО тут також грають значну роль і я радий бачити, що НУО України готові брати активну участь у їх вирішенні».
З короткими резюме деяких доповідей круглого столу ви можете ознайомитись тут:
 
 

 

1. Результати соціологічного опитування;

2. Аналіз лісового та суміжного законодавства на корупційні ризики;

3. Аналіз публікацій ЗМІ «Проблеми лісу очима журналістів.

Список учасників

Програма заходу

Детальніше про Програму FLEG можна прочитати тут: http://www.fleg.org.ua/node/28 або на сторінціhttp://pryroda.in.ua/lystopad/ekologichna-programa-fleg/

Робочий протокол круглого столу та інші його матеріали будуть незабаром розміщені на сайті проекту та сайтах учасників круглого столу. З питаннями звертайтесь за адресою [email protected] (Олег Листопад)

Про програму ЄПД ФЛЕГ
Регіональна програма «Удосконалення систем правозастосування та управління в лісовому секторі країн східного напряму Європейської політики добросусідства та Росії» надає підтримку урядам країн-учасниць програми, громадянському суспільству та приватному сектору в розробленні раціональних та сталих методів ведення лісового господарства, включаючи запобігання незаконній діяльності в лісовому секторі. Країни-учасниці програми – Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова, Росія та Україна. Програма фінансується Європейським Союзом.

Про Світовий банк
Світовий банк є одним із найбільших світових джерел фінансування країн, що розвиваються. Головна мета діяльності Світового банку – допомога найбіднішому населенню та найбіднішим країнам. Банк використовує свої фінансові ресурси, співробітників та широкий досвід для того, щоб допомогти країнам, що розвиваються, знизити рівень бідності, підвищити рівень економічного зростання та покращити якість життя населення.
www.worldbank.org

Про МСОП
МСОП (Міжнародний союз охорони природи), допомагає світові знаходити практичне вирішення наших найнагальніших проблем, пов’язаних із довкіллям та розвитком.
МСОП опікується такими питаннями як біорізноманіття, зміна клімату, енергоресурси, засоби для існування населення та «озеленення» світової економіки шляхом підтримки наукових досліджень, управління проектами на місцях по всьому світу, а також об’єднання урядів, неурядових організацій, ООН та бізнесу з метою розроблення політики, законодавства та найкращих практик.

МСОП – найстаріша та найбільша міжнародна екологічна організація в світі, до якої входить понад 1000 урядових та неурядових організацій та майже 11000 експертів-волонтерів із приблизно 160 країн. Діяльність МСОП підтримують більш ніж 1000 співробітників у 60 представництвах та сотні партнерів у державному, недержавному та приватному секторах у всьому світі.
www.iucn.org

Про WWF
Всесвітній фонд дикої природи – одна з найбільших і найбільш шанованих незалежних природоохоронних організацій у світі, яка має майже 5 мільйонів прибічників та глобальну мережу в більш ніж 100 країнах. Місія WWF – зупинити занепад природного середовища земної кулі та побудувати майбутнє, в якому люди житимуть у гармонії з природою, шляхом збереження світового біорізноманіття, забезпечення сталого використання відновлювальних природних ресурсів і сприяння зниженню рівня забруднення та нераціонального споживання.
www.panda.org

Фото Олега Листопада/FLEG та Євгена Дробкова/FLEG

Leave a Reply