Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Законодавство – покращувати, біорізноманіття – берегти

1 березня 2010 року в приміщенні Світового банку відбулося друге засідання Національного консультативного комітету (НКК) екологічної Програми FLEG.

Старший координатор проектів (Сектор охорони довкілля) Представництва Світового банку в Україні Олексій Слензак розповів про виконання тої частини Робочого плану, яка є сферою відповідальності СБ як одного з виконавців проекту та надав інформацію про деякі найближчі заходи FLEG на регіональному рівні. Аналогічну доповідь щодо роботи МСОП зробив Координатор Програми в Україні від Міжнародного союзу охорони природи Євген Дробков. Інформацію щодо виконання соціологічних досліджень в ході програми надав експерт Світового банку Олександр Стегній. Із презентаціям виступили експерти СБ: Віталій Сторожук (Процес ФЛЕГ та гармонізація лісового законодавства України із законодавством), Михайло Попков (Огляд проблем правозастосування в лісовому секторі України) та Олександр Банчук (Корупційні ризики в лісовому господарстві України).

Після обговорення (часом доволі гарячого, але – конструктивного) звітів та презентацій члени НКК рекомендували продовжити дослідження та підготовку рекомендацій з покращення лісового та суміжного законодавства та схвально поставилися до ідеї створення міжвідомчої (Держкомлісгосп, Мінприроди, митниця, КРУ, МВС та інші) групи, яка б провела порівняння усіх даних щодо заготівлі та продажу деревини в Україні. Не викликала принципових заперечень і пропозиція щодо активнішого врахування питань збереження біологічного розмаїття у роботі Програми, яка гаряче дебатувалася на ініційованому Програмою круглому столі НУО, що відбувся 17 лютого.

Були обговорені й інші пропозиції щодо подальшого розвитку Програми.

Порядок денний та список учасників – додаються.

Повний текст резолюції КК та робочий протокол будуть розміщені на сайтах Програми після узгодження їх остаточної редакції із членами НКК.

Список учасників другого засідання Національного консультативного комітету Програми FLEG в Україні

1 березня 2010 року

Члени НККП або їх представники:

1. Червоний Віктор Олександрович – заступник голови, Державний комітет лісового господарства України
2. Парфенюк Віктор Анатолійович – Начальник управління, Управління контрольно-ревізійної роботи, Державний комітет лісового господарства України
3. Тарасенко Володимир – начальник відділу охорони та збереження рослинного світу, Міністерство охорони навколишнього природного середовища України
4. Слензак Олексій Олегович – виконавчий секретар НККП, Старший координатор проектів Світового банку
5. Олійник Роман Романович – заступник начальника управління лісового та мисливського господарства Івано-Франківської області
6. Квітка Сергій – державний експерт, апарат РНБО
7. Комарчук Сергій Степанович – начальник відділу екологічного контролю лісів та біоресурсів, Державна екологічна інспекція
8. Михальчук Тарас Васильович – старший оперуповноважений Департаменту Державної служби боротьби з економічною злочинністю, МВС України
9. Гарбуз Михайло Юркович – заступник директора Департамента АПК, природоохоронної діяльності та надзвичайних ситуацій, Рахункова палата України
10. Клітко Олександр – представник Європейського Союзу
11. Ловчиновський Валерій – представник НУО

Запрошені до участі у засіданні:
12. Дробков Євген – координатор програми FLEG з питань комунікацій, МСОП
13. Пироженко Катерина – експерт програм моніторингу ЄС
14. Романовський Володимир – начальник управління лісового господарства Держкомлісгоспу України
15. Воронюк Володимир – начальник управління технічної політики і охорони праці Держкомлісгоспу України
16. Олещенко В’ячеслав – СНС, Інститут держави і права ім. Корецького
17. Попков Михайло – консультант, Світовий банк
18. Стегній Олександр – консультант, Світовий банк
19. Листопад Олег – консультант, Світовий банк
20. Банчук Олександр – консультант, Світовий банк
21. Сторожук Віталій – консультант, Світовий банк

Порядок денний другого засідання
Національного консультативного комітету Програми

1 березня 2010 року

14:45 – 15:00 Реєстрація учасників

15:00 – 15:10 Відкриття засідання. Вступне слово. Представлення учасників засідання. Оголошення порядку денного засідання НККП – О. Слензак, Виконавчий секретар Програми ФЛЕГв Україні; В. Червоний, Національний координатор заходів ФЛЕГ в Україні, заступник голови Держкомлісгоспу України

15:10 – 15:30 Звіти організацій-виконавців про хід виконання робочого плану по Україні – О. Слензак, Виконавчий секретар НККП, Координатор програми в Україні від Світового банку;
Є. Дробков / Р. Волосянчук, Координатори програми в Україні від Міжнародного союзу охорони природи (МСОП)

15:30 – 16:15 Презентації досліджень, підготовлених експертами в рамках впровадження програми ФЛЕГ в Україні, запитання та відповіді:

• Огляд проблем правозастосування в лісовому секторі України (Михайло Попков, консультант, Світовий банк)

• Процес ФЛЕГ та гармонізація лісового законодавства України із законодавством ЄС (Віталій Сторожук, консультант, Світовий банк)

• Корупційні ризики в лісовому господарстві України (Олександр Банчук, консультант, Світовий банк)

16:15 – 16:30 Перерва на каву

16:30 – 17:45 Дискусія та рекомендації НККП щодо наступних кроків реалізації програми

17:45 – 18:00 Підбиття підсумків

Про програму ЄПД ФЛЕГ

Регіональна програма «Удосконалення систем правозастосування та управління в лісовому секторі країн східного напряму Європейської політики добросусідства та Росії» надає підтримку урядам країн-учасниць програми, громадянському суспільству та приватному сектору в розробленні раціональних та сталих методів ведення лісового господарства, включаючи запобігання незаконній діяльності в лісовому секторі. Країни-учасниці програми – Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова, Росія та Україна. Програма фінансується Європейським Союзом.


 Про Світовий банк

Світовий банк є одним із найбільших світових джерел фінансування країн, що розвиваються. Головна мета діяльності Світового банку – допомога найбіднішому населенню та найбіднішим країнам. Банк використовує свої фінансові ресурси, співробітників та широкий досвід для того, щоб допомогти країнам, що розвиваються, знизити рівень бідності, підвищити рівень економічного зростання та покращити якість життя населення.

www.worldbank.org


Про МСОП

МСОП (Міжнародний союз охорони природи) допомагає світові знаходити практичне вирішення наших найнагальніших проблем, пов’язаних із довкіллям та розвитком.

МСОП опікується такими питаннями як біорізноманіття, зміна клімату, енергоресурси, засоби для існування населення та «озеленення» світової економіки шляхом підтримки наукових досліджень, управління проектами на місцях по всьому світу, а також об’єднання урядів, неурядових організацій, ООН та бізнесу з метою розроблення політики, законодавства та найкращих практик.

МСОП – найстарша та найбільша міжнародна екологічна організація в світі, до якої входить понад 1000 урядових та неурядових організацій та майже 11000 експертів-волонтерів із приблизно 160 країн. Діяльність МСОП підтримують більш ніж 1000 співробітників у 60 представництвах та сотні партнерів у державному, недержавному та приватному секторах у всьому світі.

www.iucn.org


Про WWF

Всесвітній фонд дикої природи – одна з найбільших і найбільш шанованих незалежних природоохоронних організацій у світі, яка має майже 5 мільйонів прибічників та глобальну мережу в понад 100 країнах. Місія WWF – зупинити занепад природного середовища Земної кулі та побудувати майбутнє, в якому люди житимуть у гармонії з природою, шляхом збереження світового біорізноманіття, забезпечення сталого використання відновлюваних природних ресурсів і сприяння зниженню рівня забруднення та нераціонального споживання.

www.panda.org

Leave a Reply