Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Потрібно знати батькам

Перед вами – класифікація харчових добавок в системі Codex Alimentarius, розроблена Міжнародною організацією з питань продовольства і сільського господарства (FAO) при ООН. Вона відома усім виробникам продуктів харчування. Оскільки FAO – громадська організація, застосування цієї класифікації має лише рекомендаційний характер, але часто на упаковках позначки ФАО можна знайти. І – вирішити, чи варто купувати дитині (та й собі) той чи інший харч.

* Е103, Е105, Е121, Е123, Е125, Е126, Е130, Е131, Е142, Е153 – барвники. Часто містяться в солодкій газованій воді, льодяниках, кольоровому морозиві. Можуть призвести до утворення злоякісних пухлин.

* Е171-173 – барвники. Часто містяться в солодкій газованій воді, льодяниках, кольоровому морозиві. Можуть призвести до захворювань печінки і нирок.

* Е210, Е211, Е213-217, Е240 – консерванти. Зазвичай є в консервах будь-якого виду (гриби, компоти, соки, варення). Можуть призвести до утворення злоякісних пухлин.

* Е221-226 – консерванти. Часто використовуються при будь-якому консервуванні. Можуть призвести до захворювань шлунково-кишкового тракту.

* Е230-232, Е239 – консерванти. Часто можна знайти в консервах будь-якого виду. Можуть викликати алергічні реакції.

* Е311-313 – антиоксиданти (антиокислювачі). Нерідко є в йогуртах, кисломолочних продуктах, ковбасних виробах, вершковому маслі, шоколаді. Можуть викликати захворювання шлунково-кишкового тракту.

* Е407, Е447, Е450 – стабілізатори і загущувачі. Нерідко містяться у варенні, джемі, згущеному молоці, шоколадному сирі. Можуть викликати захворювання печінки та нирок.

* Е461-466 – стабілізатори та загущувачі. Можна знайти у варенні, джемі, згущеному молоці, шоколадних сирках. Можуть викликати захворювання шлунково-кишкового тракту.

* Е924a, Е924b – піногасники. Містяться в газованих напоях. Можуть призвести до утворення злоякісних пухлин.

Бензоат натрію (Е 211). Натрієва сіль бензойної кислоти. Виконує досить важливу функцію консерванта – перешкоджає бродінню соків, не дає розмножуватися бактеріям. Її додають у газовану воду і чіпси, м’ясо і кетчуп. Тривале вживання Е 211 в їжу може призвести до порушень в обміні речовин і викликати рак.

Аспартам (Е 951). Цей підсолоджувач і підсилювач смаку замінює цукор в продуктах для діабетиків. Аспартам додається в жуйки, напої, консерви, приправи тощо. Вже кілька років в Америці, де він застосовується дуже широко, йде кампанія із заборони Е 951. Продукти з додаванням аспартаму можуть викликати мігрень, висип на шкірі і погіршення мозкової діяльності.

Консервант Е240 (формальдегід) зустрічається у консервах (гриби, компоти, варення, соки тощо).

Усі консерванти і стабілізатори діють на кшталт антибіотиків, вбиваючи мікрофлору кишківника і викликаючи дисбактеріоз з усіма його наслідками. Усі вони відносяться до найбільш шкідливих домішок.

Крім названих вище, є хімічні сполуки, які не вважаються небезпечними і дозволені до застосування в усьому світі. Однак, судіть самі, наскільки доречно говорити про їх нешкідливість. Ось одні з найпоширеніших:

* Е250 – нітрит натрію, Е251 – нітрат натрію, Е252 – нітрат калію

Без цих добавок неможливо уявити собі ковбасні вироби. У процесі обробки ковбасний фарш втрачає свій ніжно-рожевий колір, перетворюючись на сіро-буру масу. Тоді в хід йдуть нітрати і нітрити, і от з вітрини на нас “дивиться ” вже варена ковбаса кольору свіжої телятини. Нітродобавки містяться не тільки у ковбасних виробах, а й у копченій рибі, шпротах, консервованому оселедці.

Дієтологи радять споживачеві уважніше читати написи на етикетках. Бо замість м’ясного виробу можна купити крохмаль зі смаком, запахом і кольором ковбаси.

Деякі добавки шкідливі тільки у великій кількості, але канцерогени мають властивість накопичуватися в організмі. Тож з часом це дасть про себе знати. Будь-яка модифікація продуктів робить їх потенційно небезпечними для здоров’я. Вживання синтетичних підсилювачів смаку і кольору – це обман власного організму.

Тому краще вживати екологічно чисті продукти – свіжі сирі овочі, фрукти і ягоди. Не варто купувати продукти з великим терміном зберігання, це ознака того, що там багато консервантів.

Leave a Reply