Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

КАНЬЙОН ЧИ ЗВАЛИЩЕ?

Я живу у славному мальовничому місті Кам’янець-Подільський. Хто хоч раз побував у нашому місті, назавжди запам’ятав Кам’янецьку фортецю та мальовничий витвір природи – Смотрицький каньйон.

Цей каньйон є геологічною пам’яткою природи загальнодержавного значення. До того ж, територія Південно-Західного Поділля, в центрі якого Кам’янець-Подільський, не потрапила в лісові зони суцільного зараження радіонуклідами внаслідок Чорнобильської катастрофи. Отже, є унікальні умови для відпочинку та розвитку туризму. Але, на превеликий жаль, місцеві жителі не цінують унікальності та краси свого краю. Проблема в тому, що через декілька років каньйон перетвориться на звалище твердих побутових відходів, а річка Смотрич стане відкритим каналізаційним стоком. Прогулянки біля річки вже не дають естетичної насолоди, про оздоровлення і не йдеться. На схилах каньйону багато несанкціонованих звалищ, а береги Смотрича завалено пластиковими пляшками, поліетиленовими пакетами та іншими відходами.

Кожного року навесні студенти Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка проводять акцію «Чисте джерело». Вони збирають сміття на невеличкій ділянці каньйону поряд з джерелом. Щоб очистити весь каньйон, не вистачає ні рук, ні часу.

Лякає байдужість мешканців міста, які, усвідомлюючи, що сміття – це погано, бачать нашу працю, але все одно продовжують гидити. Полігони твердих побутових відходів і так займають великі площі земель. Тож бережімо і не засмічуймо ті невеличкі ділянки природи (особливо ті, що мають статус природо-заповідних), які у нас залишились.

Вікторія КОХАНОВСЬКА,

м. Кам’янець-Подільський  Хмельницької області

Leave a Reply