Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Громадським екоінспекторам повернуто права!

В центрі - Ю Мірошніченко (кр стіл після дедлайну надання правок до закону)

В центрі – Ю Мірошніченко (кр стіл після дедлайну надання правок до закону)

Вони знову можуть складати протоколи на порушників правил полювання та риболовлі.

Президент України В.Янукович підписав Закон № 10218, яким, зокрема, внесено зміни до Адмінкодексу України. Згідно цих змін громадським екоінспекторам повернуто право складати протоколи за частиною 1,3 статті 85 (порушення правил полювання та риболовлі).Ці та інші подібні права у громадських інспекторів України було вилучено у 2000 р. Тим самим величезну армію громадськості було позбавлено можливості ефективно протистояти порушенням приро оохоронного законодавства, зокрема – масовому розгулу мисливського та рибного браконьєрства.

Щоб відновити права громадськості, Київський еколого-культурний центр та Громада рибалок України чотири рази подавали до Верховної Ради України відповідні законопроекти, однак вони постійно блокувались або депутатами-браконьєрами, або Адміністрацією Президента України.

Рік тому нам вдалося повернути громадським екологічним інспекторам право складати протоколи за тими статтями Адмінкодексу, які передбачають відповідальність за самовільну рубку дерев та пожежі, але винищувачі птахів, звірів та риб залишалися для громадських еконіспекторів недосяжними.

І ось (з п’ятої спроби!) спільними зусиллями Київського еколого-культурного центру (за участі Олега Листопада), багатьох громадських екологічних організацій та окремих небайдужих до долі живої природи громадян вдалося повернути громадським екологічним інспекторам право складати протоколи на браконьєрів-мислівців та браконьєрів-рибалок. Окремо хочу відзначити роль народного депутата Юрія Мірошніченка, який проявив себе як людина слова і виконав усі домовленості, досягнуті у ході довгих і непростих перемовин щодо правок до законопроекту 10-218.

Варто нагадати, що до «чорного» 2000-го року громадські екоінспектори складали майже третину усіх протоколів щодо порушень правил полювання та риболовлі. Особливу роль у цьому відігравали студенські природоохороні дружини (ДОП), які вели боротьбу з браконьєрством не за страх, а за совість.

Вітаю голову Громади рибалок України Андрія Неліпу, з яким ми довго боролись за права громадських екоінспекторів, а также усіх природоохоронців з цією чудовою перемогою.

В.Борейко

Leave a Reply