Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Гомольшанські ліси і ми – у програші. Що робити далі?

Директором нацпарку “Гомольшанські ліси” призначили людину, яка активно виступала ПРОТИ створення парку! Призначили попри протести громадськості (див новину нижче).

На жаль, цей програш – очікуваний.

1. Зокрема тому, що нинішнє керівництво Держлісоагенції має прямі виходи на перших осіб держави і дружбу з ними, а тому чхати хотіло на громадську думку. Навіть скандал після публікацій Дмитра Гнапа (“Лісник Януковича” тощо) та більш пізніх статей у ЗМІ, вже за результатами перевірки КРУ, не похитнув позицій керівництва ДАЛРу. 

2. А також тому, що уся нинішня влада узагалі готова йти по трупам до своїх меркантильних цілей. 

Що ж робити з цією справою (з Гомольшанськими лісами) і що робити з заповідниками та нацпарками в принципі? Адже від “бізнесменів” страждають й інши ПЗФ – той же “Тузловські лимани”, наприклад. Або згадаємо спробу губернатора Закарпаття поставити своїх людей на ПЗФи області. 

Питання тактичне – це необхідність створення у державі процедури публічного призначення директорів заповідників і нацпарків та закріплення такої процедури на законодавчому рівні. Тобто, таку процедуру треба написати, публічно обговорити, створити навокло неї відповідну громадську думку і – пролобіювати її закріплення у законі.  

Питання стратегічне – створення стратегії підтримки системи ПЗФ – стратегії, яка включить у якості виконавців не тільки НУО, а й усіх потенційних союзників.

Питання надстратегічне – створення стратегії роботи екоНУО в нинішніх умовах – умовах жорсткого тиску на довкілля та суспільство, у т.ч. на грормадянське суспільство з боку олігархів; в умовах браку ресурсів, в умовах розрізненості а інколи й ворожнечі.

Хтось може скаже, що “теоретизування на дивані” нам не потрібне, а треба діяти. Але “по уму” спочатку – план (вірніше – стратегія, тактика, а вже потім – план), а вже тоді – виконання. 

Ну а про те, що нинішня влада – ворог природи (хоча й попередні були не набагато кращі, але ці переплюнули усіх попередників) – то це особисто мені ясно, і що робити я теж для себе вирішив.

Олег Листопад

Директором нацпарку призначили браконьєра-лісоруба. Приєднуйтесь до пікетування!

Поки десятки свідомих громадян в різних містах пікетують органи влади різних рівнів, а науковці всього Харкова відправляють десятки листів з приводу ситуації, що склалась у НПП “Гомільшанські ліси”, стало відомо, що Державне агентство лісових ресурсів України сьогодні, 23 травня 2012 року призначило директором національного парку І.Сєвєріна. Саме того, який так завзято боровся із самим національним парком. http://life.pravda.com.ua/columns/2012/05/14/102336/

Ще 2 дні тому нам всім казали, що навіть кандидатура поки офіційно не подана. Таким чином, представники Держлісагентства: Макарчук та Мусієнко, які відповідали громадськості, що нічого про цю кандидатуру не знають, відверто брехали, нишком призначаючи лісоруба на пост директора нацпарку.

“Інаугурація” “директора-браконьєра” має відбутися завтра 24 травня у 9-ій ранку на території Коропівського лісництва (с. Коропове) Зміївського району Харківської області.  Його мають представити колективупаку представники обласного управління  лісового та мисливського господарства.

Просимо всіх небайдужих прибути завтра до с. Коропове та влаштувати шумний пікет під час проходження  цієї так званої “інаугурація”!!!
Дістатися до Коропового можна на електричці (відправлення у 7год. 23 хв. ранку) до м. Зміїв, а далі брати таксі, або кооперуватися та їхати автотранспортом із Харкова.

Більше про проблему: http://pryroda.in.ua/zapzf/category/1/npp-gomilshanski-lisi/

(з листа Олексія Василюка)

Leave a Reply