Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

“Донецькі” плюють і на своїх земляків теж

 Влада не спроможна убезпечити горлівців від вибухівки та отрути

 Через безпорадність нинішньої влади Україна втрачає можливість вирішити одну із своїх найболючіших еколого-техногенних проблем – утилізувати залишки виробництва тротилу, які зберігаються на Горлівському хімічному заводі.

Горлівський хімзавод виробляв вибухівку та хімічну продукцію. І хоча його зупинено ще 2001 року, 30 тонн вибухових речовин і досі зберігаються на його території, зокрема в окремих елементах технологічних ліній. За час, що минув після припинення діяльності цього підприємства, будівлі його цехів майже повністю зруйнувалися, а компоненти тротилу частково перетворилися на інші сполуки. Все це з кожним роком підсилює небезпеку вибуху – внаслідок випадковості або з природних причин.

Майже 10 років ця проблема не вирішувалася через брак коштів. Допомога надійшла ззовні, від Міжнародного Благодійного фонду Blacksmith Institute. Як повідомив Фонд, йому на вирішення цієї проблеми вдалося отримати від іноземних донорів 650 тисяч доларів США. Є й проект, за яким мають утилізуватися залишки тротилу – його розробив Макіївський державний проектний інститут.

Але роботи з утилізації залишків вибухівки на Горлівському хімічному заводі так і не розпочалися! Причина – невиплата Макіївському інституту коштів за виконану роботу!

Оплата цього проекту, тобто і вирішення проблеми, зараз залежить від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України – саме воно має провести тендер з його оплати. Та щось про тендер нічого не чути.

Для сприяння вирішенню таких проблем при Раді національної безпеки і оборони було створено Міжвідомчу комісію з питань науково-технологічної безпеки. Але й вона себе ніяк не проявляє.

«Роботи можна починати хоч завтра, – каже представник Blacksmith Institute в Україні Сергій Шапаренко. – Але авторам проекту, за яким цю вибухівку слід видаляти, так і не заплатили. Заплатити має держава Україна. Ми йому заплатити не можемо: вимога донорів – використовувати їх кошти безпосередньо на практичні заходи.

У грудні 2011-го тендер на оплату проекту повинні були провести, але не провели, зараз знов уже 2 місяці його готують.

Я боюся, що цього разу тендер закінчиться, як і в грудні. А потім донори заберуть кошти (бо скільки можна тягти?!). І все – горлівська проблема, не знаю на скільки, лишиться невирішеною».

Пан Шапаренко висловився дипломатично, ми ж воліємо сказати прямо: нинішня влада (втім, як і попередня команда Ющенка–Тимошенко) неспроможна ні вирішити ситуацію в Горлівці, ні нормально управляти країною. Пам’ятайте про це, коли прийде час обирати нову владу.

Олег Листопад

«Селянська правда», № 56, 17 травня 2012

1 comment to “Донецькі” плюють і на своїх земляків теж

Leave a Reply