Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Гаряча зима у парку “Гуцульщина”-3

парцівники парку показують Садибу колегам з НПП “Тузлівські лимани”

Садиба Святого Миколая – символ НПП “Гуцульщина”. Споруди Садиби – частина державного майна, яке занесене до відповідних державних реєстрів.

За останні роки було кілька спроб рейдерського захоплення цього майнового комплексу. В кінці листопада 2018 мала місце чергова подібна атака.

Ось як це відбувалося зі слів во директора Парку Юрія Стефурака: ”

Сільська рада приймає незаконні рішення, що відміняють Укази Президента та Постанови Кабінету Міністрів і намагається рейдерським способом захопити територію парку і в тому числі Маєтку. Так, рішенням вісімнадцятої сесії сьомого демократичного скликання призначено Івана Гродюка керівником підрозділу рекреації Пістинського комунального лісового господарства, якому доручило займатися розбудовою туристично мистецького комплексу «Маєток Святого Миколая» і здійснити підготовчі роботи до проведення фестивалю «Різдвяна іграшка» (прим. назва взята із рішення с/р). Про свої рішення голова сільради заявив на сесії районної ради 15.11. 2018р. (Відео 1). 19.11. 2018р. Іван Гродюк з’явився до керівництва Парку з вимогою забезпечити йому безперешкодний доступ до всіх споруд, що розташовані на території Маєтку, а також заявив, що в подальшому виконання робіт та проведення заходів на території Маєтку необхідно узгоджувати із ним. В разі невиконання він змушений буде заборонити будь-яку діяльність працівників НПП «Гуцульщина» на території Маєтку. Аргументує таку діяльність Пістинська с/р тим, що земельна ділянка (0,5 га) знаходиться у її комунальній власності. Відповідно, споруди, що розташовані на даній ділянці, які введені в експлуатацію розпорядженням Косівської РДА (документи додаються), сільська рада вважає теж їх власністю. Хоча, яким чином територія природо-заповідного фонду могла опинитися у комунальній власності Пістинської с/р – необхідно з’ясувати.
Загалом, претензії та діяльність Пістинської с/р щодо Маєтку Святого Миколая носять чисто меркантильний характер. Оскільки, на нараді (19.11.2018) з керівниками косівської влади та природоохоронних органів, сільський голова Пістиня зазначив, що найважливіше для них – це зайняти Світлицю Святого Миколая, розмістити тут касовий апарат і отримувати кошти за відвідини Маєтку, а працівники Парку і далі можуть виконувати свою роботу. Ці ж слова він озвучив наступного дня у Маєтку (див. Відео 2). Адже, набагато легше привласнити собі широковідомий бренд, а ніж створити щось власними силами.
Про наміри незаконного захоплення будівель та території ми офіційно повідомили поліцію (19.11.2018), прокуратуру та СБУ у Косівському районі.
20 листопада 2018 р., о 10.00, Тарас Бейсюк, Іван Гродюк та працівники сільської ради зайняли будівлю Світлиці Святого Миколая та почали проводити інвентаризацію і передачу тимчасових споруд та майна Парку на баланс комунального підприємства, а також виносити межі ділянки в натуру. Тобто, почали реалізовувати вимоги зазначені у вище наведеному листі. Сільський голова у грубій формі виказував свої наміри керівництву та працівникам Парку. Ми були змушені викликати наряд поліції для припинення протизаконних дій. Однак, приїзд поліції особливо не вплинув на правопорушників, представники сільської ради пообіцяли продовжити свої злочинні дії наступного дня. Звертаємося до влади, правоохоронних органів, духовенства, громадськості та всіх свідомих людей захистити благі наміри працівників парку. Тільки від наших спільних дій залежить чи бути Маєтку Святого Миколая Національного природного Парку «Гуцульщина» рекреаційною візитівкою Косівщини?… Пасивне спостереження за протиправними діями вище згаданих осіб ставить під сумнів розвиток та існування перспективного проекту для району і найперше для мешканців села Пістинь, негативно впливає на імідж району, ганьбить ім’я Святого Миколая Чудотворця”.

Про те, що Парк та Держава мають усі права на цей обєкт, свідчить й історія створення Садиби: “На території Національного природного парку «Гуцульщина» з 2002 року реалізується проект «Туристично-рекреаційний комплекс «Маєток Святого Миколая». Спочатку проект втілювався в життя на ентузіазмі працівників Парку, які в співпраці з Косівськими райдержадміністрацією та районною радою, Пістинською сільською радою, духовенством району, освітянами, Косівським районним центром дитячої творчості, Косівським інститутом прикладного і декоративного мистецтва Львівської академії мистецтв, районним осередком Національної Спілки майстрів народної творчості України, а також багатьма бізнесменами і окремими громадянами робили для дітей свято, дарували їм радість, а найголовніше – навчали їх бути щирими, чесними, працьовитими, слухняними, виявляти повагу до старших.
Пізніше, за наказом директора НПП «Гуцульщина» №95 від 17 грудня 2003 року в структурі Парку створено виробничий рекреаційний підрозділ «Туристичний комплекс «Маєток Святого Миколая», затверджено Положення і склад Ради. Проект підтриманий Івано-Франківською ОДА, Державною туристичною адміністрацією України, у 2006 році – Президентом України (Указ №481 від 06.06.06р.), а у 2007 р. Кабінет Міністрів України (Постанова № 768 від 23.05.2007) затвердив Державну програму збереження, відродження і розвитку народних художніх промислів на період до 2010 р., в якій п. 17 передбачено створення Туристично-мистецького комплексу «Маєток Святого Миколая» на території Національного природного парку «Гуцульщина».
На сьогодні, Маєток Святого Миколая найбільший рекреаційний об’єкт у структурі НПП «Гуцульщина», що виконує не тільки рекреаційні, а й виховні, духовно-екологічні та спортивно-оздоровчі функції. Впродовж року в Маєтку Святого Миколая організовуються і проводяться багато цікавих заходів. Зокрема, починаючи з 2011 року, з ініціативи та сприяння голови Івано-Франківської ОДА Вишиванюка М.В., 19 грудня проводиться районний фестиваль «Новорічно-різдвяної іграшки», з метою вивчення і збереження традицій, звичаїв, обрядів гуцульського краю та українського народу. Фестиваль організовується разом з Косівською РДА та районною радою і традиційно збирає не тільки представників Косівщини, але й відвідувачів з різних куточків України. Цьогоріч, 19 грудня, відбудеться вже VIII фестиваль, на який ми всіх гостинно запрошуємо. 19 травня 2018 року НПП «Гуцульщина» спільно із іміджевою програмою «Таланти третього тисячоліття» та місцевою владою проведено І Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної творчості «На святого Миколая творча іскорка палає», в якому взяли участь понад сто колективів обдарованих дітей. На завершення фестивалю було запалено символічну Миколаївську ватру, як символ творчої іскорки молодого покоління, яка не має права згасати, а рівно через рік знову запалати на ІІ-му Всеукраїнському фестивалі обдарованої молоді в «Маєтку Святого Миколая». Маємо надію на довгу історію даного фестивалю.
Також, у період Різдва та Великодня у Маєтку відбуваються свята коляди, вертепу, писанки та багато інших тематичних конкурсів і заходів. Проходять тут і різноманітні конференції, семінари, зустрічі з відомими людьми та інші заходи з питань мистецтва й культури, освіти й науки, збереження довкілля.
З метою подальшого розвитку Туристично-мистецького комплексу Маєток Святого Миколая, на його базі у 2018 р. створено Рекреаційно-виховний відділ, еколого-просвітницький центр «Маєток Святого Миколая», що дало змогу зосередити роботу на розширенні діяльності та вдосконаленні інфраструктури Маєтку, залучити значно більшу кількості відвідувачів, розвитку їх загальоноосвітнього, природничого і краєзнавчого світогляду, формуванню позитивного іміджу НПП «Гуцульщина», с. Пістинь і Косівщини загалом.
За роки впровадження проекту «Маєток Святого Миколая» працівниками Парку пророблена грандіозна робота з ремонту центральної садиби, реконструкції всіх тимчасових споруд та будівництва нових, благоустрою території, так і з організації різноманітних дійств, налагодженні зв’язків та ін. Як наслідок, Маєток отримав не тільки всеукраїнське, а й міжнародне визнання”.

 

Leave a Reply