Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Гаряча зима у парку “Гуцульщина”-2

Нещодавнє спілкування з представниками Кутського лісгоспу та Пістинської сільради на території Садиби Святого Миколая справило на мене неабияке враження. Як я вже писав раніше, нормальні у розмові люди, але їх дії мені незрозумілі.

Разом з відомим франківським журналістом Іваном Ципердюком та координатором лісового напрямку Українського товариства охорони птахів Василем Мочаном (Василь пройшов шлях від майстра лісу до головного лісничого великого держлісгоспу) вислухав перелік усіх образ та нарікань, які назбиралися за усі 16 років існування Парку.

Далі був візит на вертолітний майданчик, який колись був створений вище Садиби Св Миколая на місці посадок чорної горобини. Вислухали про знищений шар грунту. На питання «що робити зараз» – відповідь «так, уже нічого не можна зробити, використати цей майданчик під стоянку автобусів з туристами».

ялиинки, зрубані пістинською групою у лісопитомнику парку

Візит на територію лісопитомника, який знаходиться поруч із Садибою. Вислухали нарікання на те, що він не доглядається і що там багато цінного було знищено. У той же час працівники парку зазначають, що їхні спроби щось робити у цьому питомнику блокуються представниками пістиньців.

А буквально пару днів тому пістинська група була затримана працівниками парку та поліцією… на рубці ялинок у цьому питомнику. Знову нічого у поведінці пістинських знайомців не можу зрозуміти.

клейма Кутського ДЛГ на ділянці лісу, яка входить до території Парку “з вилученням”

Відвідування разом із співробітниками лісгоспу ділянки лісу, на який лісгосп перебив клейма. За словами пістиньців, усередині масиву у 2008-12 рр було вирубано 40 га. Начебто під будівництво 40 котеджів, яке передбачалося коли цю ділянку (116 га) указом президента передавали під Парк, зокрема, під Садибу. Але це ж не трава, якщо рубали, мають бути явні сліди. Побачимо, що скаже Василь Мочан та космічні знімки. Представники Парку у розмовах з нами факт рубки заперечують. Та й у будь-якому разі це справа давня, треба думати і жити зараз, розвивати парк, співпрацювати. Натомість…

У цьому масиві вітровал “наробив ділов”, але пістинська група не дозволяє парку розробити цю ділянку, працівники Кутського держлісгоспу набили свої клейма на дерева, навісили свій замок на шлагбаум, який перекриває дорогу до масиву.  Але й самі зрубати повалене не можуть, бо не мають права, і, відповідно, ніхто їм дозволи на рубку не дасть – бо ніхто не хоче підставлятися під кримінальну статтю.

група Т. Бейсюка навісила свій замок на шлагбаум, який перекриває дорогу до лісу, що належить парку

Leave a Reply