Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Знищення Лебедівської Коси Продовжується

Канал між лиманом Бурнас та Чорним морем, який викопали восени, не маючи жодного дозволу(!), море вже закрило. Тепер там будується об’єкт, який знову назвуть «рибоприймальний пункт» (в лиманах риби стільки нема, скільки набудовано «пунктів»)! Пляж має вигляд піщаного кар’єру, а не зони відпочинку – викатаний колесами автотранспорту, знищені природні піщані дюни. Стіни першого поверху нової споруди вже вигнали. Не важко здогадатися, що будівництво буде продовжуватися.

До цього будівництва, так само як до будівництва бази відпочинку – стоянки маломірних суден (саме так зазначено у сфальшованих документах) та прорви (з’єднувального каналу) має безпосереднє відношення Валентин Могильніков (один із кандидатів в народні депутати

Читати повний текст

Чудова дата, але нема з чим поздоровляти

Минуло 5 років з дати утворення Національного природного парку «Тузловські ли¬мани». Адміністрація та штат працюють 3,5 років. За цей період керівництво, а з ним і кадровий склад змінювався 4 рази! Кадровий склад – непрофесійний, незважаючи на факт наявності у декого дипломів. Деякі працівники парку не знають навіть назв лиманів, не можуть відповісти на запитання чим саме вони займаються (відсутні посадові інструкції).

Просвітницька робота на вкрай низькому рівні. Науковий відділ не створений – своїх кадрів нема, науковці мешкають в інших містах.

Охоронний відділ не працює належним чином, а інспекторами і природоохоронцями часто є люди із «цікавою біографією», наприклад ті, хто сам

Читати повний текст

Браконьєрам — зась!

Комітет з питань еколополітики Верховної Ради відхилив антиприродний законопроект №1427, яким псевдомисливці хотіли дозволити полювання в заповідниках та національних природних парках. Про цю недолугу ініціативу одного із екс-регіоналів, а нині нардепа іншої партії, ми писали в «УК» від 10 січня 2015 року: «Шаровики-звірофоби знову лізуть у заповідники?»

Голова комітету Микола Томенко сказав: «Ця законодавча ініціатива протягом кількох скликань ВРУ вже вшосте (!) реєструється під різними прізвищами. Я так розумію, що її лобіює так звана мисливська мафія… Але позиція комітету та громадськості жорстка: ми ніколи не дозволимо полювання на заповідних територіях України».

Незабаром на Комітет з екополітики очікує ще один екзамен.

Читати повний текст

Про куликів, вовків та капкани

Експерти пропонують варіант закону щодо полювання, який задовольнить і мисливців, і екологів

Багато хто знає, що торік 19 грудня у Верховній Раді так і не ухвалили Держбюджету-2014. Але мало хто поінформований, що серед інших законів, які також винесли цього дня на розгляд народних обранців, були і пропозиції про внесення змін до правил полювання (№2264-1).

Отакої: країну штормить, а любителям постріляти дичину в голові геть інше. Оце вже справді як у приказці:

Полювання — понад кохання

Чого ж захотілося власникам карабінів та багатозарядних рушниць? Якщо щиро, то влаштувати такі собі острівці вседозволеності. Себто спецгосподарства, де можна розстрілювати тварин, не зважаючи на

Читати повний текст

Шаровики-звірофоби знову лізуть у заповідники?

Псевдомисливці знову хочуть вбивати тварин у заповідниках і національних парках. Отримати таке право вони планують через законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» (щодо удосконалення окремих положень)» №1427, який уже зареєстровано у Верховній Раді.

Чому пишу «псевдо»? Бо справжні мисливці — це вам не шаровики-затійники, це люди, які наполегливо працюють над поліпшенням стану своїх мисливських угідь, воюють з браконьєрами, підгодовують дичину. А не зазіхають на картопельку на чужому городі. Мисливські угіддя охоплюють близько 80% території країни. Площа природних, біосферних заповідників і національних парків ледь дотягує до 2%. Саме в ці 2% і хочуть любителі дармовщинки влізти

Читати повний текст

Довкілля Донбасу на межі катастрофи

Розв’язана Росією війна на сході України вже завдала величезних збитків довкіллю. Скажімо, заповідним об’єктам заподіяно шкоди щонайменше на 14 мільярдів гривень. Про це повідомила організація «Екологія-Право-Людина» під час круглого столу «Військові дії на сході України: ризики та наслідки для довкілля і здоров’я».

— Війна на сході країни не тільки вбиває її громадян, руйнує природні багатства, а й закладає бомбу уповільненої дії для прийдешніх поколінь, — зазначила виконавчий директор організації Олена Кравченко. — Припинення конфлікту стане лише початком тривалої реабілітації Донбасу.

Спровоковані Росією бойові дії призводять до затоплення шахт та отруєння шахтними водами водойм і підземних вод, руйнування очисних споруд, забруднення

Читати повний текст

«Тільки держава може бути власником основного масиву лісів» – коротка версія

Національний координатор міжнародної лісової програми Юрій МАРЧУК: «Тільки держава може бути власником основного масиву лісів»

У Коаліційній угоді, яка стала частиною програми дій уряду, є розділ, присвячений реформі лісового сектору. Триває жорстка дискусія щодо долі державних лісогосподарських підприємств. Чому лісові питання набули такої актуальності в непростий для країни час, якою буде доля нашого зеленого багатства – про це ми спитали досвідченого фахівця, одного з авторів сучасного лісового законодавства Юрія МАРЧУКА.

УК Юрію Миколайовичу, у країні війна, криза, а ми з вами про ліс збираємося говорити. Чи на часі? — Так потім буде пізно. Ліс в усі епохи виручав і державу,

Читати повний текст

Для чого ДУСу бордель?

Кошти, які йдуть на численні «резиденції», мають працювати на АТО та економіку

У проекті Держбюджету-2015 на «мисливські резиденції президента» (хоча офіційно вони називаються інакше) передбачено майже 32 мільйони гривень. Згідно з президентськими указами ще від 2009 року, ці резиденції давно треба перетворити на національні парки (один нацпарк обходиться бюджету наразі десь лише у півмільйона гривень) і передати Мінприроди. Але Державне управління справами (ДУС) це ігнорує.

У президента заможної Франції – три державних резиденції. У президента багатих США – аж… дві! Це Білий дім, де він живе і працює, та позаміська – знаменитий Кемп-Девід.

А от у президента України їх –

Читати повний текст

Кому захищати довкілля?

Заборона на екологічні перевірки може призвести до порушення конституційних прав українців

Що спільного у жителів столичної Оболоні, селян з Євминки на Чернігівщині та екологів з Харківщини? Проблеми у них наче різні. Оболонців душить сморід невідомого походження. Євминчани з жахом сприймають перспективу побудови під селом качиної ферми на 10 мільйонів голів (а качине лайно, скажу я вам, отрутніше навіть за свиняче). А на Харківщині екогромадськість намагається зупинити нищення національного парку «Дворічанський» (тамтешні сільрадівські депутати від ПР розорали під посіви соняшнику заповідний степ).

А спільне в них те, що їхнє волання про допомогу державні контролюючі органи не чують. Власне чують, але не

Читати повний текст

‘Roshen’ замість зеленої зони

Санітарно-захисну зону знищили між вул. Лятошинського та Великою Окружною дорогою. Зараз тут натомість стоїть один з магазинів “Roshen”, яких тепер після перемоги Петра Порошенка на президентських виборах у столиці з’являється чимало.

Його відкрили у грудні і він у столиці став 20-м.

“Ще рік тому я помітив, як знищили чергову зелену зону і звернувся як журналіст у відповідні інстанції,” – розповідає мешканець Голосієва Олег Листопад.

“У департаменті земельних ресурсів мені повідомили, що ця ділянка не виділялась нікому й не надавалась в оренду. Управління благоустрою у своїй відповіді зазначило, що за їхнім поданням ордеру на видалення цих зелених насаджень не надавали,” –

Читати повний текст