Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

ВРЯТУЄМО РІЧКИ

У нашому мальовничому місті Пирятин Полтавської області протікає річка Удай, яка є окрасою нашого краю, місцем риболовлі та відпочинку. Але якщо колись вода в ній була чиста та прозора, водилося багато риби, раків, різної живності, то тепер, через людське втручання, вода стала брудна, а за даними хімічного та бактеріологічного аналізів деякі показники перевищують допустимі норми. На 01.09.2009 р. 900 осіб потрапили у лікарню з різними хворобами через купання у річці.

«Приклали свою руку» до цього і заводи Прилук і Пирятина, зокрема Пирятинський сироробний. Вони десятиліттями забруднювали річку своїми стічними водами, скидаючи їх майже без очищення. Завдяки великій проведеній роботі на рівні районної та міської рад Пирятинський сироробний завод виділив 1,5 млн грн. і закупив 30 насосів італійського виробництва для очищення стоків. Нині ведуться пуско-налагоджувальні роботи.

Хочеться згадати і жадібних рибалок, які ставлять свої сітки, ятері, загати через всю ширину ріки, у них попадають не тільки дорослі риби, а й мальки, також це впливає і на швидкість течії.

Останнім часом Удай міліє, з кожним роком дедалі більше і більше, рівень води вже впав на 2 м, а що буде далі… Річки Многа і Руда майже зникли. Але це проблема не тільки нашої річки, яка тече територією 2-х областей, 6 районів, а й таких великих водних артерій, як Сула і Ворскла. Тому необхідно створити басейнову раду на рівні держави і розробити програму відродження малих річок.

О. ПОНОМАРЕНКО,

м. Пирятин Полтавської області

Це одни з листів учасників тренінгу для НУО, який проходив у жовтні у Канівському природному заповіднику і мав на меті навчити представників третього сектору ефективно допомагати природно-заповідним територіям та заповідній справі в цілому.

Leave a Reply