Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Український суд відмовив у розгляді справи щодо днопоглиблення Прип’яті

Український суд відмовив у розгляді справи щодо днопоглиблення Прип’яті

  1. серпня 2021 року від Save Polesia – https://savepolesia.org/ukraine-court-denies-case-against-pripyat-dredging/

Top image is a photo of dredging works on a river in Europe by Daniel Rosengren/FZS

Тривалий і невтішний процес підкреслює майже неможливу проблему для громадянського суспільства щодо подання скарг на порушення екологічного законодавства України. З весни 2020 року Національний екологічний центр України (НЕЦУ) – партнер коаліції «Збережемо Полісся» – бореться за боротьбу з українським законодавством, яке було порушено під час перших кроків будівництва водного шляху Е40. У березні 2020 року НЕЦУ вперше подала до суду з вимогою визнати договір на поглиблення Прип’яті недійсним. У липні 2020 року суд відмовив, зазначивши, що не бачить порушень прав НЕЦУ за оскаржуваним договором – згодом НЕЦУ подала апеляцію на рішення суду. У січні цього року апеляцію було відхилено.

30 березня 2021 року адвокат НЕЦУ успішно подав касаційну скаргу до Верховного Суду м. Києва. Після кількох місяців з невеликими новинами у справі Верховний Суд 14 червня ухвалив рішення про відмову у розгляді касаційної заяви НЕЦУ. Суд стверджує, що строк для оскарження їх рішення було пропущено, але повідомлення про апеляційне оскарження, в якому зазначено цей термін, НЕКУ не надійшло. Суд виходив з того, що рішення оприлюднено в Реєстрі рішень, а тому НЕКУ мав його ознайомитися; однак це не вимагається законом.

Ще раз можна сказати, що суди не готові належним чином реагувати на скарги громадськості про порушення екологічного законодавства. В Україні ми не маємо дієвих механізмів і практик захисту навколишнього середовища, але ми продовжуємо боротися.

Георгій Веремійчик

Експерт NECU зі зміни клімату

Днопоглиблювальні роботи на українській ділянці річки Прип’ять відбувалися протягом трьох місяців у 2020 році. Коли в липні 2020 року розпочали днопоглиблення, залучена компанія «СОБІ» публічно заявила, що їх роботи є частиною будівництва водного шляху Е40. Роботи з днопоглиблення поглибили русло однієї з найчистіших річок Європи до судноплавної глибини 1,6 метра та ширини 35 метрів. Усі сім ділянок, на яких проводилося днопоглиблення, знаходяться в Чорнобильській зоні відчуження – однієї з найбільш забруднених територій світу. Тендер на майже 12 млн грн (близько 410 тис. євро) отримав СОБІ на днопоглиблення 100 тис. м3 наносу. Цей тендер був проведений без Оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС), як того вимагає законодавство України (Водний кодекс та закон про ОВНС). Попередня оцінка днопоглиблювальних робіт у 2020 році повинна була бути проведена, включаючи участь громадськості.

Leave a Reply