Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Новий звіт: поганий стан Вісли та інших європейських річок зберігається

Новий звіт: поганий стан Вісли та інших європейських річок зберігається

27 жовтня 2021 року від Save Polesia https://savepolesia.org/new-report-poor-health-of-vistula-and-other-european-rivers-persists/

*Top image shows the Vistula River in Poland. Image credit: Marek Zadrożny

До 2027 року 90% річкових басейнів, досліджених у різних країнах ЄС, залишаться нездоровими, йдеться у новому звіті WWF та Living Rivers Europe. Це означає, що до того часу ці країни не досягнуть юридично обов’язкової мети ЄС щодо відновлення здоров’я забруднених прісних вод Європи. Дослідження також виявило серйозні прогалини в Плані управління річковим басейном для найбільшої річки Польщі, Вісли.

 

«Останній спринт для річок Європи» – друге видання цього звіту – висвітлює ключові висновки після розгляду 21 проекту Планів управління річковими басейнами. Аналіз показує, що лише два річкові басейни у ​​Фінляндії можуть мати гарне здоров’я до 2027 року, хоча навіть ці плани управління містять прогалини.

 

Для цього другого видання НУО оцінили вісім нових проектів планів з Румунії, Іспанії та Польщі; жоден з яких не класифікується як «хороший». Польське товариство захисту птахів (OTOP), партнер Save Polesia, розглянуло проект Плану управління річковим басейном для польської Вісли.

 

«Влада Польщі зловживає системою звільнення відповідно до Рамкової директиви про воду. Є так багато винятків, що до 2027 року ми не матимемо хорошої якості води та здорових річок», — каже Юстина Чорос, спеціаліст із захисту прав та політики OTOP. Вона також пояснює, що ключові документи, які лежать в основі Плану управління річковим басейном, ще не завершені або недоступні для громадськості. Для отримання цих документів OTOP змушений звертатися із запитами на свободу інформації до органів влади і навіть звертатися до суду. Яким чином громадські консультації можуть мати значення, якщо життєво важлива інформація не є загальнодоступною?

 

Уряд Польщі вдосконалює плани будівництва водного шляху Е40, який не лише прорізатиме серце європейської Амазонки, а й знищить річки Вісла та Буг у Польщі. У його рамках пропонується кілька дамб для внутрішнього судноплавства та гідроенергетики вздовж головної течії Вісли. Будівництво запланованої дамби Сяржево є першим кроком Польщі до цього масштабного інфраструктурного проекту. «Ніде в Плані управління річковим басейном не згадується про катастрофічні наслідки водного шляху Е40 для води та людей», – каже Чорос.

 

 

Вісла довжиною понад 1000 кілометрів є найбільшою та найдовшою річкою Польщі. Автор зображення: Януш Кемпа

Захист від повеней у 21 столітті вимагає від нас працювати з природою, а не проти неї. Відновлення та захист заплав та річок із вільною течією має стати пріоритетом у світлі кліматичної кризи, якщо ми хочемо захистити людей від небезпечних повеней. У звіті WWF наголошується, що план польської Вісли взагалі не стосується природних рішень. Автори звіту роблять висновок, що це, безумовно, викликає занепокоєння, враховуючи, що повені в Європі, як очікується, відбуватимуться з більшою інтенсивністю та частотою.

 

Щойно опублікований аналіз містить рекомендації національним органам влади та управління річкових басейнів, а також Європейській комісії щодо того, як вони можуть досягти поставлених цілей. У держав-членів залишилося лише кілька тижнів, щоб завершити плани управління річковими басейнами на наступні шість років, як того вимагає законодавство ЄС. Проекти на 2022-2027 роки є третім раундом національних планів перед планом на 2027 рік і є останньою можливістю для Європи виправити ситуацію.

Leave a Reply