Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

НЕ ПЛАЧ, А ПРАЦЮЙ!

Звертається до вас житель м. Городище Черкаської області О.О. Москаленко. Мені подобається ваша газета, її стиль, уміння подати та професійно і компетентно донести до читача матеріали різного характеру, а особливо на природоохоронну тематику.

Нині в нашій країні виникла дуже серйозна проблема, яка набуває загрози для всього населення. Це – збереження природи і її відтворення та охорона.

Не обминуло це лихо і нас, городищан. Є в нас водоймище «Сачиків став», створене на руслі річки Вільшанка, що в межах міста. Якраз місце розташування водоймища та його висока репродуктивність зробила його важливим об’єктом для наших ділових людей, і тому за роки незалежності тут був не один господар. Особливо «разючі» результати «вмілого» господарювання жителі міста відчули і побачили  за останні 5–8 років. Загальна площа водного дзеркала майже 15 га, і майже третина його втрачена, перетворилась на болото і зарості очерету та рогозу. Улітку став заростав водоростями, а в спеку стояв сморід, водоймище є джерелом виникнення інфекційних захворювань, про що не раз нагадувала санітарна служба району. Береги позаростали бур’янами та чагарниками, з’явились стихійні сміттєзвалища. Про дотримання необхідного рівня води у водоймищі не могло й бути мови (особливо в період нересту), що призвело до зникнення місцевих видів риб (пічкур, лящ тощо), а в період відлову (коли вода в водоймищі майже випускалась) у колодязях на вулиці, що поблизу ставу, зникала вода. Так далі тривати не могло, адже бездіяльність могла призвести до екологічної катастрофи місцевого масштабу і почало зростати соціальне напруження серед місцевого населення.

Цю проблему обговорювали жителі нашого міста неодноразово, і вони дійшли до одностайного висновку, що водойму необхідно взяти під опіку громади (в цей час якраз закінчувався термін оренди водойми). Було створено ініціативну групу, до якої ввійшли: В.В. Таращук, В.Д. Сирота, С.Н. Сухоруков та автор цього листа. Група провела неодноразові перемовини з головою міськради О.І. Зваричем, який з розумінням поставився до наших пропозицій. Після дискусій та перемовин було вироблено компромісне рішення.

Було створено громадську організацію, товариство рибалок-любителів «Еколог», яка взяла під опіку водоймище «Сачиків став» терміном на п’ять років. Це рішення було затверджено на сесії міської ради в березні 2008 р.

Члени товариства «Еколог» зразу взялися рятувати водойму. Було частково відремонтовано водорегулюючий вузол (заміна дерев’яних елементів, заміна металевих опор, виготовлення металевих решіток); розчищено чагарники в береговій смузі; ліквідовано стихійні сміттєзвалища; провели зариблення водоймища; на цілий рік заборонили рибальство; організували чергування (в нерестовий період – цілодобово) членів товариства; велась і ведеться роз’яснювальна робота серед місцевого населення.

Вжиті заходи дали позитивний результат. У виграші тепер усі – громада, місцева влада і природа.

Успіхи нашої організації підштовхнули до подальших дій. На зборах товариства в серпні 2008 р. вирішили на базі  водойми «Сачиків став» створити заказник, і знову закипіла робота. 26 червня рішенням Черкаської обласної ради створено загальнозоологічний заказник місцевого значення «Заріччя». Це є новий рівень роботи нашої організації, це нові завдання.

Підбиваючи підсумок, хочу сказати: треба менше плакатись, а більше працювати, і ви завжди отримаєте позитивний результат.

З повагою

Олександр МОСКАЛЕНКО,

голова товариства рибалок-любителів «Еколог»,

м. Городище Черкаської області.

Leave a Reply