Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Компанія, яка «відмила» 10 мільйонів на руйнуванні річки у зоні відчуження, уникла покарання

Aerial photos with a drone over the River Pripyat, Polesie, Belarus. © Viktar Malyshchyc

Північний апеляційний господарський суд на фактично виправдав дії ТОВ «СОБІ», яке влітку 2020 року провело масштабні днопоглиблювальні роботи у руслі річки Прип’ять в межах зони відчуження.в

На думку фахівців Національного екоцентру ТОВ «СОБІ» грубо порушила природоохоронне законодавства під час виконання днопоглиблювальних робіт на річці Прип’ять влітку 2020 року. Адже це відбувалося в Чорнобильському біосферному заповіднику та території Смарагдової мережі, тож їм мала передувати оцінка впливу на довкілля та отримання дозволу на роботи на землях водного фонду. Але суд 26 січня 2021 виправдав порушників законодавства.

Це було заключне засідання з розгляду апеляційної скарги громадської організації Національний екологічний центр України (НЕЦУ) на рішення Господарського суду м. Києва від 8.07.2020 (у справі №910/4254/20) за позовом НЕЦУ до філії «Днопоглиблювальний флот» державного підприємства Адміністрація морських портів України (ДП АМПУ); товариства з обмеженою відповідальності «СОБІ» та ДП АМПУ.

GreenPost писав про ці роботи:  https://greenpost.ua/news/roboty-na-richtsi-pryp-yat-zagrozhuyut-miljonam-ukrayintsiv-na-poverhnyu-mozhut-pidnyatysya-i26015

 

https://greenpost.ua/news/ekology-yevropy-zaklykayut-zelenskogo-vryatuvaty-polissya-i17035

 

https://greenpost.ua/news/imenem-prezydenta-prykryvayut-nebezpechni-roboty-v-chornobylskij-zoni-i14187

 

https://greenpost.ua/news/mininfrastruktury-pochalo-nyshhennya-pryp-yati-ta-dnipra-i13982

 

Уперше за весь час судового процесу, який триває понад рік, був присутній представник Міндовкілля. Він цілковито підтримав позицію НЕЦУ.

На жаль, поки тривали судові розгляди, роботи вже в листопаді 2020 року були проведені, земснаряди висмоктали десятки тон піску у як мінімум восьми точках русла річки, завдавши природі значної шкоди .

«Не зважаючи на те, що роботи з днопоглиблення вже виконані, люди, які порушили закон, мають понести відповідальність», – сказав GreenPost експерт НЕЦУ Георгій Веремійчик.

Але суд не взяв до уваги аргументи НЕЦУ і знайшов причини виправдати порушників закону. Понад те, вину за звільнення від відповідальності компанії «СОБІ» голова колегії суддів фактично переклав на екоактивістів. Зокрема, він запитав, чому НЕЦУ не подавав позов, коли компанія «СОБІ» виконувала днопоглиблення за аналогічним договором на Каховському водосховищі? Хоча громадськість не має обов’язку оскаржувати усі протиправні дії. Та й порушення закону в одному випадку, не дає індульгенцію повторно порушувати закон у випадку іншому. Також суддя дивним чином не побачив різниці між роботою земснарядів у експлуатаційній акваторії Каховського водосховища та роботами на заповідних землях. Тож врешті-решт суд відмовив НЕЦУ у задоволені позову.

Рішення Суду може бути оскаржене, але наразі порушники вийшли сухими з води.

Ця справа показує, що добитися через суд дотримання природоохоронного законодавства посадовцями, потужними компаніями дуже складно в Україні.

«Державна система нагляду за дотриманням природоохоронного законодавства в господарській діяльності є декоративною і практично не функціонує. Чим багатша компанія, тим більше вона має можливостей порушувати закон. Роль громадськості, як захисника довкілля, дуже зростає за зазначених обставин.  Ми все ще перебуваємо на початку шляху утвердження демократичних цінностей в Україні. Перед нами тернистий шлях і ми його повинні пройти з гідністю», – сказав Георгій Веремійчик.

Олег Листопад

уперше надруковано: https://greenpost.ua/news/kompaniya-yaka-vidmyla-10-miljoniv-u-zoni-vidchuzhennya-unykla-pokarannya-i27929?fbclid=IwAR3FN28lhhiXSde2KbvtbldY0HEhsshkwIpUM370wZlEVwCTcWclGRpu_wE

 

Leave a Reply