Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Чи запрацює гравійний пилосос-2

 

Дністер без гравію - помре!

Дністер без гравію – помре!

Український офіс Гольціндустрі Швайкгофер відмовчується. На лист екологістів, у якому вони висловлюють стурбованість можливим видобуванням з річок Західної України понад 500 тис тонн гравію, бізнесмени не відповіли. Тому природоохоронці написали одночасно до австрійського офісу компанії та звернулмся з аналогічним посланням до посольства Австрії в Україні: “наскільки нам стало відомо, для будівництва вашого підприємства тільки цього року необхідно не менше 500 000 тонн гравію. Світова й українська практика засвідчує значну шкоду довкіллю від видобування гравію з річок.

Тим не менше ваша дочірня компанія «Швайгофер-Україна» і український генеральний підрядник, який відповідає за будівництво ТОВ «Будівельна компанія «УКРБУДІНВЕСТ», а також залучена ним компанія «Донспецмонтаж» планує використовувати для будівництва гравій із гірських річок Західної України. Ще тривожніше нам робиться від того, що вищезазначені ТОВ «Будівельна компанія «УКРБУДІНВЕСТ» і ТОВ «Донспецмонтаж» мають дуже сумнівну репутацію і багато інших статей з пошуку «альтком корупція»).

Виїмка з річок регіону 500 000 тонн річкового гравію – це надзвичайне за своїми масштабами втручання у природні екосистеми, яке однозначно негативно вплине на екологічний стан і річок, і регіону в цілому. Як відомо донні піщано-гравійні відклади грають важливу роль у підтриманні стабільності річкового русла, спроможності річки до самоочищення та як елемент природних нерестовищ риб.

… наслідками неконтрольованого видобутку гравію та піску можуть бути: забруднення води, зниження водності, міграція русла, активізація водної ерозії берегів, зменшення фільтраційної спроможності річки, руйнування природних нерестовищ. Внаслідок видобутку гравію та піску відбуваються зміни русла, зниження рівня водо, порушення мандрування та інші наслідки, які у свою чергу знижують здатність річки до водопоглинання і тим самим збільшують вірогідність настання катастрофічних наслідків в результатів повеней.

Західна Україна за останні десятиліття пережила не одну таку стихію, на ліквідацію цих катастроф було витрачено мільярди гривень. Мали місце і людські жертви. Це занадто дорога ціна, яку українці не повинні платити через бажання будь-кого, у тому числі закордонного інвестора, збудувати свій бізнес з використанням природо руйнівних схем.

… якщо ваша компанія вже на етапі будівництва готова порушувати екологічні норми і діяти всупереч здоровому глузду, то чи будуть відповідати високим екологічним стандартам дії вже побудованого підприємства, яке безсумнівно буде впливати на процеси лісозаготівлі в Українських Карпатах та й у Карпатах в цілому. Вже сьогодні ми змушені спитати усіх: чи будуть стандарти роботи такого лісопереробного підприємства справді європейськими?

…ми вимагаємо забезпечити будівництво об’єкта з дотриманням екологічних стандартів та законодавства України. Сподіваємося, що цього разу ми отримаємо належні гарантії та запевнення і нагадуємо, що ми вже писали листи на український офіс «Швайгофер», але так і не отримали відповіді на свій лист. Зважаючи на обставини, ми будемо пильно стежити не тільки за самим будівництвом заводу а й за лісозаготівлею, яку ви будете проводити на новому підприємстві та будемо інформувати про результати наших спостережень ЗМІ, громадськість та урядові інституції.

Перші результати наших спостережень та побоювань ми вже оприлюднили у коментарях до відповідної статті, яка була опублікована 20 травня в газеті «Урядовий кур’єр». Ми також будемо звертатися до контролюючих державних органів, які зобов’язані проводити перевірку щодо дотримання всіх стандартів при будівництві”.

 

Leave a Reply