Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Сухолуччя стане нацпарком, попри протидію «друзів Януковича»

Збільшення природно-заповідного фонду — зобов’язання України відповідно до Угоди про асоціацію

Завершується підготовка проектів трьох нових національних природних парків: «Холодний Яр», «Нобельський», «Дніпровсько-Тетерівський». Про це міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак розповів на брифінгу в Кабінеті Міністрів, звітуючи про перші сто днів своєї роботи.

чудові можливості для велотуризмуНа запитання «УК» як міністерство протидіятиме керівникам окремих відомств і групі друзів колишнього диктатора В. Януковича, які саботують створення «Дніпровсько-Тетерівського» (колись вони влаштували на цих теренах «панське полювання», про що «УК» писав у статтях «Сухолуччя як символ беззаконня» від 4 лютого 2015 р. і «Притулок для бобрів та змієїда» від 27 липня 2016 р.), міністр повідомив, що збільшення площі особливо охоронюваних територій — це стратегічний вектор розвитку держави, і ніщо цьому розвитку не завадить.

Колишнє «панське полювання» стане туристичним раєм та створить робочі місця для місцевих мешканців. Фото з сайту velorout.com.ua

Він нагадав, що цей парк є у списку територій, які потрібно заповідати згідно з профільним указом Президента. «До того ж Сухолуччя — це знаковий об’єкт, перетворення його з місця елітних мисливських розваг диктаторського режиму на місце для збереження природи й відпочинку громадян України має символічне значення», — додав міністр, пояснивши, що спроби виконувача обов’язків Держліс?агентства призупинити створення парку й заяви про відкликання раніше наданих цим відомством та його підрозділами погоджень не мають юридичної сили, оскільки такі процедури не передбачено законодавством. Тож щойно Кабмін схвалить проект указу, його передадуть в Адміністрацію Президента для подальшого опрацювання.

Що ж до «Холодного Яру», то тут ситуація дещо складніша. Нещодавно відбулася тематична нарада у Верховній Раді за участі екоміністра, віце-спікера Ірини Геращенко, представників МінАПК, громадських організацій та органів місцевого самоврядування. «Створення парку на території, де ростуть реліктові ліси й міститься один із трьох найстаріших дубів Європи, де земля просякнута історичними згадками від епохи трипільської культури до часів боротьби проти денікінців у 20-х роках минулого століття, має велике історико-культурне значення. Це не лише екологічна складова. Тут прокотилася Гайдамаччина, тут діяв загін УПА у Другу світову. Це пласт культури, який потрібно досліджувати і якому слід вклонятися», — сказав тоді Остап Семерак.

Водночас посадовець заявив, що не розуміє позиції Держлісагентства, чиї представники на нараді виступили проти створення парку: «Це дискусія, і кожен для себе має визначитися, хто виступає за збереження природи, а хто — за її знищення. Впевнений, що більшість виступить за збереження природних багатств. Ми маємо нарешті дійти згоди і затвердити план дій на шляху створення парку й розпочати роботу з підготовки відповідного проекту указу Президента України. Історична пам’ять має жити не лише в книжках, а й у наших душах і наших конкретних рішеннях».

Уточнюючи свою позицію щодо розвитку заповідної справи, міністр наголосив, що відповідно до Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року і програми Президента, у 2017 році площа природно-заповідного фонду має становити 11% площі держави, а в 2021-му — 15% відповідно.

Остап Семерак підкреслив, що збільшення території природно-заповідного фонду — це безпосереднє зобов’язання України відповідно до Угоди про асоціацію та інших міжнародних документів: «Майже 18% території держав Європейського Союзу мають особливий природоохоронний статус. Тоді як в Україні ця цифра становить близько 6% загальної території держави. Це найнижчий показник у Європі, і ми мусимо швидко виправляти ситуацію».

Про інші здобутки екоміністра за перші сто днів роботи можна прочитати у презентації на сайті Мінприроди:http://www.menr.gov.ua/

Олег Листопад, 29 липня 2016, http://ukurier.gov.ua/uk/articles/suholuchchya-stane-nacparkom-popri-protidiyu-druzi/

Leave a Reply