У Кабінеті Міністрів відбулася відеоконференція щодо розв’язання проблеми з відходами
Учасникам відеонаради, яка відбулася за участі заступника міністра екології та природних ресурсів Олександра Сушка, було про що говорити. Адже на нашій землі збільшуються обсяги накопичення відходів, кількість полігонів і звалищ для їх захоронення, погіршується санітарний стан населених пунктів. За офіційними даними, вже накопичено близько 36 мільярдів тонн відходів, або більш як 50 тисяч тонн на 1 квадратний кілометр території. Тим часом утилізується лише 30 відсотків промислових відходів та 4 відсотки — побутових.
Для розв’язання проблеми Мінприроди разом з іншими центральними органами влади розробило Загальнодержавну програму поводження з відходами на 2013—2020 роки. Обсяг її фінансування становитиме 4655,9 мільйона гривень.
Нині цей проект передано до Кабінету Міністрів, а в разі його схвалення урядовцями передадуть на розгляд Верховної Ради.
Серед запитань, які поставили дніпропетровці, харків’яни, одесити, львів’яни, було й таке: що робити із старими мобільниками, комп’ютерами та іншим подібним мотлохом? У відповідь О. Сушко повідомив, що міністерство вже розробило проект постанови Кабінету Міністрів «Про затвердження Технічного регламенту з поводження з відходами електронного та електричного обладнання».
Багато говорили і про відпрацьовані батарейки та акумулятори від ноутбуків. Це дуже небезпечні, дуже отруйні відходи. За словами директора профільного департаменту Мінприроди Юрія Гірмана, міністерство домовилося з деякими торговельними мережами про встановлення ємностей для збирання старих батарейок. А поки що шукає можливості організувати їх перероблення.
За останні роки Мінприроди ліквідувало багато особливо брудних «плям». У 2010—2012 роках чимало небезпечних відходів було вивезено на знешкодження за межі країни. Зокрема, 18 000 тонн гексахлорбензолу з Калуського району Івано-Франківської області, 2351 тонна мононітрохлорбензолу з території ДП «Горлівський хімічний завод», 1310 тонн небезпечної суміші «Премікс» із Закарпатської області, 320 тонн берилійвмісних відходів з території Державного науково-виробничого підприємства «Захід» (Святошинський район м. Києва).
Також за рахунок Державного фонду охорони довкілля вивезено 20 635 тонн непридатних пестицидів. Про повне очищення своїх областей звітували під час відеоконференції Львівщина та Дніпропетровщина. А ось на Одещині склади такої отрути ще залишилися. Та й в інших регіонах їх теж раз по раз виявляють: дуже вже багато цього добра залежалося з радянських часів. Представники Мінприроди повідомили, що, оскільки профільну державну програму завершено, то для продовження знешкодження пестицидів потрібні нові урядові рішення. Проекти таких документів підготовлено.
Також Олександр Сушко зазначив, що 18 вересня 2013 року в Брюсселі міністр екології та природних ресурсів Олег Проскуряков підписав Імплементаційну угоду між урядом України та НАТО. Ця організація готова підтримати проект перезахоронення радіоактивних відходів, що утворилися внаслідок виконання військових програм колишнього СРСР.
Олег Листопад, 24.09.2013 http://ukurier.gov.ua/uk/articles/krashij-sposib-ne-zasmichuvati/
[…] державної політики у сфері поводження з відходами (хоча Програму профільну розробляли). «Без стратегії не буде профільних інвестицій, — […]