Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Аналіз стану природно-заповідного фонду

У Комітеті з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи відбулися слухання на тему: “Аналіз стану природно-заповідного фонду”

Відкриваючи слухання, голова Комітету Микола Томенко, зокрема, зазначив, що більшість заповідників до цього часу не мають юридичного статусу, значна кількість територій та об’єктів природно-заповідного фонду не винесені в натуру, поширюється практика відчуження земель природно-заповідного фонду (ПЗФ) для нецільових потреб або вилучення земельних ділянок, “завуальоване під уточнення площі”. “Існуючі заповідники з підпорядкуванням Державному агентству лісових ресурсів перетворюються у комерційні підприємства по заготівлі лісу. Під виглядом “селекційного відстрілу” у ряді національних природних парків проводиться звичайне полювання. Всі ці проблеми потребують негайного вирішення”,- наголосив М.Томенко.

У заході взяли участь директори заповідників і парків, які констатували, що стан справ у галузі є дуже складним через зменшення фінансування заповідної справи. Змінами до Податкового кодексу, які були прийняті у грудні 2014 року, установи ПЗФ позбавлено пільги на сплату земельного податку, а у Державному бюджеті на 2015 рік коштів на сплату цього податку не передбачено, підкреслили виступаючі. Також у виступах наголошувалося на необхідності створення єдиного державного органу управління природно-заповідним фондом України з віднесенням до сфери його управління всіх установ ПЗФ.

За підсумками обговорення учасники дійшли висновку щодо нагальної необхідності реформи системи управління довкіллям.

Завантажити “Аналіз стану природно-заповідного фонду”

Leave a Reply