Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Не чіпайте мого ялтинського лісу!

Не пробачу. Тим, хто нищить Ялтинський гірсько-лісовий природний заповідник, — не пробачу. Тим, хто лобіює передачу найцінніших лісів цього заповідника під забудову. Тим, хто таким чином нищить Ялту і весь Південний берег Криму як курорт, як унікальну оздоровницю.

Мова про майже тисячу гектарів лісів, які хочуть забрати у Ялтинського заповідника. Офіційно — для «розвитку» селищ Великої Ялти. Неофіційно — для дерибану під забудову. Але хоч би якою була причина вивести з-під суворої охорони зарості кримської сосни та ялівцю — результат буде один: втрата величезною територією Південного берега Криму курортної функції. Втрата найціннішого — кліматичного чинника. Який забезпечує — поки що — лікування бронхолегеневих та багатьох інших захворювань.
Саме кримський клімат урятував мене і десятки тисяч інших людей від інвалідності. Бо, маючи змалечку астму, я тільки після оздоровлення на ПБК міг розраховувати на життя без гормональних препаратів (попитайте лікарів — вони вам скажуть, чим оберталося для людини скільки-небудь тривале лікування преднізолоном).

Сьогодні тільки в Україні рятівного кримського повітря потребують майже два мільйони хворих на астму. Як можна позбавити їх можливості пройти лікування природою? На догоду кому? — жадібним і безпринципним забудовникам, які вже так замордували курортну перлину, що Прем’єр-міністр змушений давати спеціальне доручення міністру екології та природних ресурсів Олегу Проскурякову та голові Державної екологічної інспекції Павлу Жилі щодо порятунку кримських парків (про виконання цього доручення ми обов’язково розповімо у наступних номерах)?

Заступник директора з наукової роботи НДІ фізичних методів лікування і медичної кліматології імені І.М. Сєченова Валентин Савченко наголошує, що головним природним лікувальним ресурсом ПБК є саме клімат, обумовлений поєднанням повітря з моря і гір. Хвойні рослини (особливо сосна, ялівець, кедр) виділяють у повітря згубні для мікробів фітонциди й іонізують повітря. Спускаючись із гір і проходячи крізь ліс, повітря очищається, насичується фітонцидами і киснем. У прибережній смузі воно змішується з морським повітрям, наповненим мінералами морської води і негативними іонами. Все це надає повітрю прибережної смуги унікальних цілющих властивостей.

Зберегти такий лікувальний клімат на Південному березі Криму можливо тільки при збереженні лісу в Кримських горах!!!

Тому я і два мільйони українських (а є ще російські, білоруські, молдавські, європейські!!!) астматиків закликаємо Президента не підписувати указ щодо вилучення в Ялтинського заповідника його території.

Натомість просимо Президента дати доручення щодо нещадної боротьби з будь-якими спробами відтяти від заповідника шматки території. Закликаємо Президента та Прем’єр-міністра взяти під особистий контроль питання збереження цілісності заповідника, його вчасного фінансування, забезпечення суворої охорони.

Ялтинський заповідник — недоторканний гарант здоров’я нації, і ним він має залишитися.

Олег Листопад http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/ne-chipajte-mogo-yaltinskogo-lisu/

Leave a Reply