Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Врятуємо наших донецьких земляків від тротилу!!!

Величезні “поклади” вибухівки загрожують катастрофою місту Горлівка.  Влада не поспішає врятувати мешканців Донеччини. На допомогу готовий прийти міжнародний фонд, але щоб він дав гроші, потрібні кілька бюрократичних процедур (зокрема, провести тендер на проектну документацію і знайти невеликі державні кошти на нього). Та “слугам народу” все ніколи служити народу.

Громадські організації та преса змусили таки чиновників якось реагувати. Як інформує координатор кампанії Сергій Шапаренко, процедура з оплатою проекту по утилізації горлівського тротилу за останні місяці трохи просунулася уперед (http://blacksmukr.livejournal.com/1222.html).
Газета “Селянська правда” теж отримала відповідь з Мінекономіки, де влада дає обіцянку вирішити проблему. (див., наприклад, http://blacksmukr.livejournal.com/2902.html ).

Ось деякі факти з листа Мінекономіки:

1. Адміністрація Президента, Секретаріат Кабінету Міністрів та Рада національної безпеки і оборони переслала звернення громадськості до Мінекономіки у травні – відповідно, 22, 11 та 30, та 7 числа.

2. 12 червня Укроборонпром запевнює Мінекономіки, що, він “докладе всіх залежних від нього зусиль” для вирішення тротильної проблеми у Горлівці.

3. 27 червня Мінекономіки та Мінфін видають спільний наказ, яким затверджують паспорт бюджетної програми “Заходи щодо запобігання катастрофи техногенного характеру на державному підприємстві “Горлівський хімічний завод”, а також готують “необхідні обґрунтування та матеріали для здійснення державних закупівель”.

4. 16 липня Мінекономіки направило Укроборонпрому на погодження проект Постанови Кабміну на визначення його одержувачем коштів за горлівською бюджетною програмою, і приблизно в ті ж дні почало відповідати на звернення.

І чому ж це, цікаво, Мінекономіки та Укроборонпром не проявили таку активність до травня цього року?

Цілком зрозуміло, що тротилом на Горлівському хімзаводі стурбовані лише ті, хто постраждає при його вибуху – самі мешканці Горлівки. І їх міськрада опинилася в одному човні із своїми виборцями – і тому вона дійсно зробила все, що могла, щоб просунути рішення цієї проблеми. Але наші урядовці живуть не в Горлівці, і тому їх ця проблема не обходить… Тут перед горлівцями виникла стіна.

Біда у тому, що процес просувається надто повільно. “На вирішення цієї проблеми, – говорить Сергій Шапаренко, – часу дуже мало – в грудні термін дії узгоджень макіївського проекту закінчується, після чого його використання як таке буде незаконним – треба буде розробляти новий проект. А це, враховуючи ситуацію в Україні, фактично означатиме, що горлівці зі своєю проблемою лишаться “сам на сам”. І тому макіївський проект має бути оплачений цього року, причому – в найближчі місяці: тротил з обладнання заводу після заморозків не вилучиш”.

Якщо ви хочете узяти участь у кампанії за порятунок донечан від тротилу та іншої отрути (а на заводі у Горлівці її теж чимало) – напишіть Сергію Шапаренку  ([email protected]) і він підкаже, до якого відомства і з якими питаннями варто звернутися з цієї проблеми саме зараз. 

Вихід у громадськості один – жорстко конролювати виконання обіцянок з боку чиновників, і у разі намагання “зіскочити” – тут же повідомляти – не просто усіх зацікавлених громадян – а усіх громадян, які незабаром стануть ВИБИРАТИ – і хай знають, як влада “готова” їх захишати.

1 comment to Врятуємо наших донецьких земляків від тротилу!!!

Leave a Reply