Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Хто проконтролює контролера. Як безпорадну нині екоінспекцію перетворити на дієву природоохоронну службу 

Нинішнє керівництво Мінприроди вважає, що відбулася «повна деградація системи і суті громадського екологічного контролю. Персональний склад громадських інспекторів з охорони довкілля переважно формують керівники підрозділів Держекоінспекції зазвичай з наближених та підручних осіб, нерідко з багатою браконьєрською біографією. Епізодична участь громадських інспекторів у заходах з контролю Держекоінспекції красномовно свідчить про те, що ні громадські організації, ні місцеві громади фактично не впливають на формування персонального складу громадських інспекторів».

Читати повний текст

Не стріляйте у горбоконика! Екологи закликають заборонити полювання на лося в Україні

Ви досі не здогадувалися, що головний герой казки Єршова «Горбоконик» (українською чудово переклав Максим Рильський) має прототип у реальному житті? Авжеж, це наш лісовий красень лось не раз рятував Івана від лютої смерті. Де роги? – ну так ще молодий той лосик був. Вже з характерним горбом, але без галузистої зброї на потилиці.

За такі подвиги лосю варто би пам’ятник поставити. В літературному віртуальному світі може десь і стоїть. А от у реальному лося не лише не вшановують, а й зустрічають замість квітів кулями та картеччю.

Лосецид

За даними Держлісагентства на початок 2016 року в Україні налічувалося 6616 лосів. Для

Читати повний текст

Про Сухолуччя, Ківерцівський НПП, охоронні зони навколо гнізд та мораторії на рубки від облрад

14 грудня 2016 р під керівництвом народного депутата України, секретаря Комітету з екологічної політики Верховної Ради України Остапа Єднака відбувся круглий стіл із заповідної справи та охорони лісів, який вже став традиційним і проводиться вп’яте. У ньому взяли участь народні депутати, представники зацікавлених міністерств і відомств, національних парків, громадських організацій.

Розглядалися такі питання:

1.Про створення Дніпровсько-Тетерівського національного парку

І. Іваненко, Мінприроди України

— Зараз Мінприроди погодило проект Указу Президента України про створення цього НПП з усіма зацікавленими міністерствами і відомствами. Крім Держлісагентства, яке спочатку підтримувало цю ідею, а потім виступило проти. Але оскільки є згода МінАПП, то зараз за процедурою

Читати повний текст

Тези до тренінгу/лекції про журналістські розслідування на екологічну тему

Хорошим опорним матеріалом усе ще є наша з Ганною Гопко та Тамарою Мальковою брошура «Журналістські розслідування на екологічну тему». Хоча у ній варто оновити розділ про законодавство та додати свіжих прикладів. Останні примірники російської версії я роздав на екошколі молодого журналіста в Білорусі у серпні 2016 (http://ecopartnerstvo.by/ru/node/599) , але обидві версії добре представлені у Інеті, зокрема:

укр. версія:

http://inst-journ.livejournal.com/185436.html

https://irrp.org.ua/zhurnalstske-rozslduvannya-na-ekologchnu-temu-praktichniy-posbnik/

http://www.bei.org.ua/2008_11_01_archive.html#6881670394278418254 (справа внизу головної сторінки)

рос версія

http://pryroda.in.ua/blog/zhurnalitske-rozsliduvannya-book/

http://www.bei.org.ua/2008_11_01_archive.html#6881670394278418254 (справа внизу головної сторінки)

http://inst-journ.livejournal.com/185436.html

http://www.e-catalog.name/x/x/x?LNG=&I21DBN=ZOO&P21DBN=ZOO&Z21ID=&S21REF=&S21CNR=&S21STN=1&S21FMT=&C21COM=S&2_S21P02=1&2_S21P03=T=&2_S21STR=%D0%96%D0%A3%D0%A0%D0%9D%D0%90%D0%9B%D0%98%D0%A1%D0%A2%D0%A1%D0%9A%D0%9E%D0%95%20%D0%A0%D0%90%D0%A1%D0%A1%D0%9B%D0%95%D0%94%D0%9E%D0%92%D0%90%D0%9D%D0%98%D0%95%20%D0%9D%D0%90%20%D0%AD%D0%9A%D0%9E%D0%9B%D0%9E%D0%93%D0%98%D0%A7%D0%95%D0%A1%D0%9A%D0%A3%D0%AE%20%D0%A2%D0%95%D0%9C%D0%A3

Іще дещо з того, чого немає у брошурі, або що треба додати до написаного там:

-Хороший і цікавий одночас посібник з журн розсл як таких

Читати повний текст

Привид старої картонки. Коли і яким буде закон про тару й упаковку

Сучасні практики й законодавство щодо відходів потрібні нам ще з позавчора

Хто найефективніше сортує й збирає відходи упаковки? Вгадали — безхатьки. Невтомно перериваючи хто сміттєві баки, а хто — вже вивернуте вантажівками на звалища. Шерпи вторсировинного Евересту вибирають, пакують, несуть у пункти прийому. Скляні пляшки, папір, метал, пластик… Нерідко якусь копійчину намагаються так заробити й пенсіонери або інші малозабезпечені співвітчизники.

Є ще невелика група свідомих громадян, які відсортовують вторинну сировину, щоб зменшити забруднення довкілля або назбирати коштів на ліки пораненим в АТО. Та загалом більшість не переймається: все скидають в одне відро, а вміст — у контейнер.

Рахуємо на мільйони

Читати повний текст

Що іще подивитися в Сухолуччі: мисливський та рибальський будиночки диктатора

для вірних підпанків обладнали в сусідньому урочищі «Акація» трохи менші будиночки та альтанки. Тут меблів та начиння збереглося значно більше. Скрізь — опудала тварин: голови вовка, лося, оленя, кабана, картини на мисливську тематику. На підлозі — шкури тварин: екзотичні буйволячі та вовчі й кабанячі. І знову — подарунки «самому» від найвірніших і найвідданіших друзів-шанувальників. Зокрема знову зубр, щоправда, лише вирізаний з дерева. На табличці напис: «Найкращому Прем’єр-міністру України Януковичу В. Ф. від голови Комітету лісового господарства Сівця В.М.». Дарувальник теж у бігах, в Росії, справа про розкрадання коштів у лісовому господарстві нарешті дійшла до стадії арешту майна колишнього головного лісівника та оголошення йому підозри.

Читати повний текст