Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Радіація в Довгівці: їжте ложками

Влада вперто не хоче помічати високих рівнів випромінювання на Дніпропетровщині

На початку листопада 2010-го члени неурядової організації (НУО) «Громадський дозор» разом з представником харківської НУО «Печеніги» Олексієм Ведмідським провели обстеження території покинутого заводу з геохімічного видобутку урану (виробництво на базі родовища урану «Девладово») біля села Довгівка Софіївського району Дніпропетровської області. Тоді дозиметром «Inspector» (виробництво США) ми зафіксували забруднені радіацією ділянки ґрунту на території заводу з випромінюванням від 200 мікрорентген/год. до 2, 611 рентген/год.

Після цього «Громадський дозор» звернувся до прокуратури Дніпропетровської області й облдержадміністрації з вимогою провести комплексну державну перевірку радіаційного стану території покинутого виробництва з розробки родовища урану “Девладово”.

Читати повний текст

Екологічний рух в Україні: соціологічний аналіз

Хоча ця книга видана у 2001 році, вона не втратила актуальності. Екологічний рух України так само неконсолідований, інертний, слабкий. Майже не з’явилося нових облич у цьому русі за останні роки. Зміни торкнулися лише політичної складової – вона ще більше загнила.

Втім, може я помиляюся? Почитайте, давайте подискутуємо.

Розміщується зі згоди автора. Вперше в Інтернеті!!!

Стегній О.Г.

Екологічний рух в Україні: соціологічний аналіз.

Запропонована монографія дає можливість розглянути екологічний рух як різновид нових масових соціальних рухів доби соціальної трансформації і виникнення соціогенних ризиків. Викладений матеріал розкриває соціальний контекст становлення та розвитку екологічного руху в Україні, особливості цього руху як соціального сіткового

Читати повний текст

Страшна жінка

Хто дозволив виганяти селян з батьківської хати?

Спочатку був лист:

«Після зустрічі з цією «страшною жінкою» тракторист майже місяць був на лікарняному. Та і тепер іноді в снах вона приходить до нього. Не може забути тих очей. Так сказав старенький чоловік, коли взнав, із якого я села. І я пригадала ту історію. Це було в 50-х роках в нашому селі. І та страшна жінка… моя мама!

Бурові установки наводнили наш район. Вони стояли одна біля одної. Із якоїсь свердловини став бити 7–10-метровий фонтан чистої джерельної води. Було залито водою всі луки. І тільки через 5–6 днів вдалося «заварити»

Читати повний текст

Теремківський бєспрєдел

На водохрещя біля церков людно. Там само і на київських «Теремках», біля храмів Преображення Господнього та церкви Бориса і Гліба, відстань між якими – якихось півтори сотні метрів. Раніше церкви належали одній парафії, одній конфесії. Цього року біля кожної церкви – свій гурт бажаючих освятити воду. Роз’єднала людей зрада одного з київських нуворишів. Як це було – читайте нижче.

Преображення в синіх тонах

Максим САВЧУК

“Главком”, 14 жовтня 2010

Учора в Києві, у «спальному» районі Теремки–2, відбулося освячення храму Преображення Господнього. Дійство на вулиці Касіяна, 1 очолював митрополит Київський і всієї України (УПЦ Московського патріархату) Володимир. Здавалося б,

Читати повний текст

Етюди оптимізму

«Для спочинку буде домовина, а життя – для праці…»

Українські Богородиці у музеї вишитої ікони отця Д. Блажейовського.

Так колись казав його батько. Так у свої 100 вважає і він сам. Доктор теології і філософії, автор численних наукових та історичних праць, який багато років служив у греко-католицьких храмах різних країн, відомий сьогодні у кожному українському селі. Бо має ще одне пристрасне захоплення: вишивання. Саме за ескізами отця Дмитра Блажейовського вишито тисячі ікон і образів, які сьогодні прикрашають храми й оселі українців по всьому світу. Вишивають молоді й не дуже, жінки й чоловіки, школярі у гуртках і недужі у

Читати повний текст

Не згорає у полум’ї

Фігура Божої Матері на в’їзді до Коростеня

На в’їзді в це місто – шестиметрова фігура Божої матері (найвища в Україні). Ні, мова не про Закарпаття чи Галичину, запрошую вас до Житомирської області, до Коростеня. Їхав я сюди, скориставшись запрошенням Чорнобильського форуму економічного розвитку (саме відбувалося його шосте засідання), щоб знайти відповіді на два запитання: чи можна щось сьогодні, у важкі для української економіки дні, зробити для економічного розвитку міст та сіл Полісся? І – чи є перспективи розвитку територій, що мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи? Одразу скажу, що відповідь – так! Але інтрига у тому, як саме

Читати повний текст

Зернотермінал чи Шевченко

Фото Олега Листопада

Фото Олега Листопада

Пристрасті по-канівськи

Гаряче літо цього року доповнилось у Каневі не менш гарячими дебатами навколо проекту компанії «Нібулон». Але єдиний результат громадських слухань влітку 2010 року – це розкол місцевої громади на дві половини.

Перші громадські слухання у червні щодо будівництва терміналу на березі Дніпра сказали тверде «ні» інвестору. Мотиви – канівська громада вже по саму зав’язку «сита» екологічними проблемами від двох попередніх інвесторів – групи «Миронівський хлібопродукт» (завод торгової марки «Наша ряба») та групи «Верес» (завод «Укршампіньйон»).

Однак і місяця не минуло, як нова ініціативна група організувала в липні другі громадські слухання щодо пропозицій

Читати повний текст

Податок на гріх

Повну заборону тютюнової реклами підтримують понад дві третини українців

Завдяки грамотній акцизній політиці уряду та парламенту щодо тютюнових виробів бюджет України отримав у 2010 році 13 млрд грн! Це більше, ніж надходження до бюджету від тютюнових акцизів за 2008 та 2009 роки разом узяті й у 5 разів більше, ніж у 2007-му. Член бюджетного комітету ВР Дмитро Ветвицький порахував, що на ці кошти можна підвищити мінімальні пенсії щонайменше на 100 грн.

Невтаємниченим у тонкощі економічних викрутасів читачам нагадаю, що акциз – це свого роду податок, який додається до вартості товару, у цьому разі – до вартості цигарок. Він надходить до

Читати повний текст

Ні луски, ні хвоста!

Дамба на озері Сасик

Озеро Сасик (Одеська область), яке горе-меліоратори, заподіявши довкіллю та людям чимало лиха, понад 30 років тому відділили від моря, таки має шанс знову стати морським лиманом. А екологічна ситуація у регіоні – знову повернутися до нормальної. Спеціальна Державна міжвідомча комісія доручила Національній академії наук України провести остаточні дослідження з роздамбування озера й впровадити в життя технологічну операцію цього процесу. Але були й голоси проти роздамбування, зокрема – рибогосподарників. Начебто роздамбування негативно позначиться на тутешньому рибальстві. Чи це так?

Не мала баба клопоту – створила спецрибгосп

До 2003 року Сасик був водогоспо­дарською водоймою, головною

Читати повний текст