Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Хто нищить наші ліси?

Дивіться серію убивчих 15-хвилинних телефільмів про долю українських лісів

Читати повний текст

Именем лета

Если вы хотите увидеть кусочек Крыма в Донецкой области, отправляйтесь на базу отдыха «Лукоморье». Она расположена на территории «Донецкого кряжа» возле села Малая Шишовка между горами Синяя и Ясеневая. Небольшой, но чистый и уютный водоем окружают невысокие горы. Если вам приходилось ездить из Севастополя к Тыловому, то вы сразу заметите, что рельеф местности и очертания крымских гор очень похожи на наш уголок у «Лукоморья». Здесь есть все условия для семейного отдыха. На берегу пруда построены около двадцати беседок, возле каждой есть мангал. Во дворе кафе красуется настоящая русская печь, на ней можно приготовить обед, испечь пирог.

Читати повний текст

Друге обличчя Донбасу

Зелених і блакитних плям на карті Донеччини небагато. Але тим більша цінність. «У Донецькій області, яка займає лише 4,4% площі держави, проживає 10% населення та зо¬середжено 23% промислового потенціалу України. На нашу територію припадає надзвичай¬но високе антропогенне і техногенне навантаження та інтенсивне використання природних ресурсів, що не могло не позначитись на якості довкілля і стані природи», – заявляють в один голос голова Донецької обласної ради А.М. Близнюк та голова Донецької обласної державної адміністрації В.І. Логвиненко.

Читати повний текст

ДУНАЙСЬКІ «ГРАБЛІ»

І як можна розпочинати будь-які проекти у цьому регіоні, не вирішивши кардинальним чином проблеми самого Сасика? Він що, далі «цвістиме», загниватиме й отруюватиме життя всьому навколишньому світові? Науковці з Інституту гідробіології НАН України; Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень, а також кількох інших спеціалізованих установ пропонують прорити дамбу, знову поєднати Сасик із морем і, повернувши до природного, Богом заповіданого статусу морського лиману, дозволити Природі самій вдатися до його відродження.

Читати повний текст

Українські чорноземи: глобальна битва за стратегічний ресурс

Ще раніше українські вчені говорили про цінність для України землі як стратегічного ресурсу, дарованого Богом. Земля — це єдиний товар, який більше не виробляється, на відміну від нафти (запаси якої вичерпуються).

Читати повний текст

Що буде з дубом «Чорна ніч»?

Від їх імені та від імені журналістів газети, я звертаюся до Одеського міського голови, до чиновників, відповідальних за будівництво й охорону довкілля в місті: зупиніть це божевілля! Не примушуйте тисячі одеських козаків та шанувальників природи зупиняти правове беззаконня… беззаконням силовим.

Читати повний текст

Зелені Атланти України

Напишіть нам, які старі дерева є у вашій місцевості. В першу чергу нас цікавлять дуже старі дерева. Це дуби, які мають в обхваті на висоті 1,3 метра від землі 6 та більше метрів та липи, які мають у обхваті на цій висоті від 5 метрів. Також пишіть про інші старі дерева. Повідомте, де саме вони ростуть, який обхват мають, які легенди з ними пов’язані, як дерево охороняється і чи не загрожують йому якісь біди. А ми надрукуємо найцікавіші розповіді про зелених атлантів на наших сторінках та передамо у разі необхідності інформацію спеціалістам.

Читати повний текст

«ЗАПАРКОВАНІ» ГЕКТАРИ (проблеми створення НПП “Залісся” та “Подесіння”)

Селяни не хочуть, щоб у них біля села був національний парк. І не хочуть під нього – навіть у зону з найменш заповідним режимом – віддавати свої землі. Так, швидше за все за цим криється бажання місцевих ділків роздерибанити землі сільрад, але цей спротив “народу” процесс створення парків це зупинить всерйоз і надовго. Що краще: створити парки зараз на меншій території, чи битися за більші площі, ризикуючи прогавити момент можливості створити парки узагалі? Я – за другий варіант, бо це ми вже проходили на прикладі “Голосіївського”. Свого часу Салій згоджувався підписати документи на його створення, але на площі меншій, ніж хотіла громадськість, очолювана Григорієм Гончаренком (земля йому пухом). Підсумок: у нинішнього НПП “Голосієвський” землі з вилученням нема узагалі. А якби згодилися на пропозицію Салія, то може й розширили б згодом до бажаних розмірів…

Читати повний текст

Куца оправа

Вчені пропонували розширити заповідник на 12 тисяч гектарів. Та зробити це попри президентське же доручення та кілька доручень Кабміну, виявилося непросто. По-перше, тому, що нинішня «висока» влада проводила й проводить недолугу земельну та приватизаційну політику. Поки говорили та балакали про заповідання, аж – гоп: частина ділянок уже встигла знайти собі власників. Отож довелося відмовитись від усіх вже розпайованих чи запланованих під розпаювання земель, від усіх територій, які так чи інакше можуть стати предметом довгих та безплідних спорів.

Читати повний текст

Догралися!

гральний бізнес треба заборонити як злочинний і аморальний

Читати повний текст