Спілкуєшся – наче нормальні люди: відновили криївку, створили навколо неї зону відпочинку, ігровий майданчик для дітей. Ловлять і карають бреків, які полюють ставлять петлі на оленів або нищать 200-річні ялиці. Але як доходить до справ, пов’язаних з НПП “Гуцульщина” — наче мара їх накриває. Рубають ялинки у лісопитомнику парку, захоплюють і врізають свої замки у Світлиці Святого Миколая, ухвалюють рішення забрати собі 605 гектарів території парку і створити на них своє, власне, комунальне підприємство.
У парка нормальні стосунки з усіма сусідніми громадами, їх очільниками. Усіх, крім Пістині, чий голова Тарас Васильович Бейсюк та група депутатів сільради (не усі) узялися “наводити лад” у державній установі – нацпарку “Гуцульщина”.
Усі зміни — через Указ Президента
Парк охоплює площу 32248 га, із них 7581 га земель надані Парку в постійне користування, а 24667 га включені до його складу без вилучення у землекористувачів (Кутський ДЛГ та Агроліс).
Тобто лише третина території парку – у постійному користуванні.
Парк не має проекту організації, межі парку не винесені в натуру.
Але така ситуація склалася не з вини парку, а через бюрократичну систему виділення та використання коштів. Парк неодноразово подавав заявки на отримання таких коштів, на виготовлення необхідних документів тощо.
Через відсутність винесених меж тощо група депутатів Пістинської сільської ради на чолі з головою намагаються відібрати землі у парку. Хоча ніяких прав, ніяких підстав для цьог не мають.
НПП «Гуцульщина» створений Указом Президента України № 456/2002 від 14.05.02. У відповідності до ст. 53 Закону України “Про природно-заповідний фонд” з виходом згаданого Указу Президента землям, які включені до складу території національного природного парку (НПП, Парк) “Гуцульщина”, надано статус природно-заповідного фонду України.
Згідно з ним та з Наказом Мінекоресурсів України від 14.08.2002 року № 315, у відповідності із проектом створення НПП, у постійне користування йому було передано 7606 га державного лісового фонду.
У відповідності до ст. 4, 7 Закону України “Про природно-заповідний фонд України”, землі та інші природні ресурси, надані національним природним паркам, є власністю Українського народу; межі територій та об’єктів ПЗФ встановлюються в натурі відповідно до законодавства. До встановлення меж територій та об’єктів ПЗФ в натурі їх межі визначаються відповідно до проектів створення територій та об’єктів ПЗФ.
Скільки раз це треба повторити, щоб пістинські депутати це зрозуміли? Поки що не знаю.
P.S. У цьому році з Держбюджету виділено кошти на виготовлення акту на землю, роботи наразі ведуться.
Leave a Reply