Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Рятувати праліси доведеться ч/з суд

Нардеп Ігор Луценко і Київський еколого-культурний центр, за підтримки ЕкоПраво-Київ, подали позов до суду на Кабінет Міністрів України за невиконання Закону про охорону пралісів

 31 серпня 2017 року, Президент України Петро Порошенко підписав Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно з Рамковою конвенцією про охорону та сталий розвиток Карпат (http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2063-19). Закон забороняє рубки лісу в пралісах, вводить адміністративну відповідальність за знищення та пошкодження пралісів і направлений на охорону української частини об’єкта Міжнародної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та інших регіонів Європи», виконанню Карпатської конвенції та Всеєвропейської стратегії збереження біологічного і ландшафтного різноманіття. Але після того, як Закон набрав чинності зміни в підзаконні акти так і не були внесені, зокрема — Санітарні правила в лісах України та Правила поліпшення якісного складу лісів. А саме – прописати в цих правилах повну заборону усіх суцільних та інших найбільш шкідливих для біорізноманіття видів рубок в пралісах, у всіх категоріях об‘єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ).

Донедавна Держлісагентство проводило в заповідних об’єктах масштабні рубки: щорічно в них заготовлювалося понад один мільйон кубометрів деревини. Загалом в лісах України заготовляється 15-17 млн м3. Всього ж рубки і «розчищення від захаращеності» в  заповідних лісах, у тому числі на уцілілих ділянках пралісів та старовікових лісів України щорічно відбувалося на близько 44 тис. га (http://ecoethics.ru/skolko-lesa-ezhegodno-rubitsya-v-obektah-pzf-ukrainyi/). Внаслідок чого багато ділянок пралісів та старовікових лісів, заповідних об’єктів втратили свої критерії та, по суті, перестали існувати як цінні природні території..

 

Щоб протистояти масовому знищенню особливо цінних для збереження лісів Київським еколого-культурним центром та Українським товариством охорони птахів спільно з народним депутатом України Ігорем Луценком та іншими депутатами був розроблений законопроект про охорону пралісів. Влітку 2017 ВРУ ухвалила, а Президент підписав цей закон.

Минув понад рік, але Кабмін, Держлісагентство та Міністерство аграрної політики (якому підпорядковується Держлісагентство) не виконали цей Закон. Держлісагентство хоче як і раніше рубати в пралісах і заповідних лісах, і тому не хоче вносити зміни в Санітарні правила в лісах України та Правила поліпшення якісного складу лісів. Кабмін та МінАПП нічого не роблять для розробки та ухвалення змін, як того вимагає Закон.

Тому народний депутат України Ігор Луценко і Київський еколого-культурний центр подали позов до Окружного адміністративного суду м. Києва на Кабінет Міністрів України за невиконання закону про охорону стародавніх лісів-пралісів. Днями суд прийняв позов до розгляду. Перше засідання призначене на 29 жовтня 2018.

 

 

За детальною інформацією звертайтеся до: Яремченко Ольга,

Українське товариство охорони птахів

Моб: (097) 520-71-73

e-mail: [email protected]

 

Володимир Борейко,

Київський еколого-культурний центр,

Моб: (067) 715-27-90

e-mail: [email protected]

 

 

 

 

 

Додаткова інформація:

 

Проект «Збереження Карпатських пралісів» (http://carpathians.birdlife.org.ua)

Проект впроваджується з 2014 року Українським товариством охорони птахів за активної участі та фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства – організації з 158-річною історією міжнародної природоохоронної діяльності в 30 країнах світу (https://fzs.org/en/about-us/). Проект був започаткований з ініціативи керівника Європейських  програм цієї потужної німецької природоохоронної організації,  Міхаеля Бромбахера, і показав, зокрема,  темпи знищення залишків унікальної природної спадщини в господарській зоні Українських Карпат. Було встановлено, що на серпень 2014 року, із 16 тис. га ділянок потенційних пралісів і старовікових лісів, обстежених в рамках проекту серед експлуатаційних лісів навколо 9-ти націоналних природних парків, лише 12 тис.га збереглись, а останні 4 тис. га (тобто третина) були зруйновані. За таких темпів залишки унікального об’єкту природної спадщини можуть бути остаточно втрачені за 5-6 років.

Leave a Reply