Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Про довкілля у 2024-у в газеті “Світ”

Окремо хочу привітати з Новим 2025 роком тих людей, які допомагали робити сторінку “Довкілля” https://svit.kpi.ua/nature/ у Газета “Світ” у минулому році цікавою, грамотною, націленою на спонукання влади і громадян до дій — героїв наших інтерв’ю, репортажів, коментаторів аналітики, ньюзмейкерів, авторів статей. Це Sergey Kubrakov (Нацпарк «Деснянсько-Старогутський»: життя на кордоні з ворогом) Mark Zheleznyak (Професор Марк Желєзняк: “Науково доведено: Каховську ГЕС підірвали росіяни!” та “російський шантаж Запорізькою атомною”); Оксана Самкова (Як російська армія знищує українські ґрунти); Андрій Новіков (Нова криза природничих колекцій?); захисники Екопарк Осокорки (Екопарк “Осокорки” : заплавний рай для природи та людей); організація UAnimals (Відзначили захисників тварин); Михайло Русін

Читати повний текст

ЗАПОВІДНИК «ХОРТИЦЯ» як фортеця історичної пам’яті й природоохорони

Як живе і працює у прифронтовій області Національний заповідник «Хортиця», як відреагували археологи та екологи на підрив росіянами греблі Каховської ГЕС, як почувається риба у Дніпрі біля острова — в інтерв’ю з в. о. завідувача відділу охорони пам’яток історії, археології та природи цього заповідника Михайлом МУЛЕНКОМ для газети “Світ” Меч Святослава — у безпеці — Михайле, як заповідник пережив перші тижні повномасштабного вторгнення росії в Україну? — Спочатку було складно зорієнтуватись, але ми швидко ухвалили рішення про евакуацію предметів основного фонду, адже росіяни наступали спочатку дуже швидко. Починали з найціннішого. На жаль, у нас в Україні не були пропрацьовані

Читати повний текст

ГМО та пестициди

Вплив гліфосату на ґрунт, сільськогосподарські культури, тварин, людей і навколишнє середовище Дон М. Хубер, почесний професор Університету Пердью Технічний переклад.

Розрекламовані переваги гербіцидів, що містять гліфосат, неправильно представляють як безпеку, так і необхідність цих продуктів. Добре задокументовано, що багато бур’янів стійкі до цих хімікатів і що культури мають зменшений ріст коренів, знижену щільність поживних речовин, збільшення хвороб, більший стрес сприйнятливість і потреба в більшій кількості пестицидів, ніж посіви, обприсковані іншими сполуками.

Скани статті:

Велика кількість бур’янів, стійких до гербіцидів на основі гліфосату, ускладнює нашу здатність контролювати цих шкідників і додає додаткові токсичні пестициди, яким піддаються наші діти та домашні

Читати повний текст

А що таке сніг, мамо?

Уже років через 15–20 з таким запитанням звертатимуться до батьків маленькі українці. Якщо тільки ми усією планетою не зупинимо зміну клімату. Про наші кліматичні перспективи та ризики під час INSCIENCE Conference 2024 розповіла відома кліматологиня Світлана КРАКОВСЬКА. Інт. публікується в газеті “Світ”.

Про сніг — це не жарти. За прогнозами метеорологів у 2040-х в Україні в цілому і в Карпатах зокрема снігу практично не буде. Це привід задуматися про майбутнє власникам гірськолижних курортів. Але й в інших точках планети буде непереливки.

Планета нагрівається

«За 50 років температура в Антарктиді піднялася на 2,5 градуса. Я це фіксувала особисто, коли у 1997–98

Читати повний текст

Жовтий рододендрон та інші скарби. Чому на Поліссі треба створити міжнародний біосферний резерват

Щоб побачити природну, екологічну цінність Полісся, досить глянути на географічну карту Європи. Саме тут вимальовується найбільша зелена пляма, тобто – найбільші за площею ландшафти, вкриті рослинністю.

фото Сергія Канциренка/Полісся — дика природа без кордонів

«Чомусь люди вважають найбільш збереженою природною територією Карпати. Так, ця гірська система дуже цінний осередок біорізноманіття. Але там висока щільність населення, розвинута інфраструктура – дороги, залізниця, лінії електропередач, газогони. Села переходять у сусідні села, міста – в містечка. На Поліссі ж людей живе небагато. Унікальна екологічна цінність, збереженість природи – одна з причин створити на Поліссі міжнародний (українсько-білоруський) біосферний резерват Прип’ятьське Полісся (БРПП). Територія

Читати повний текст

Як врятувати планету від російської агресії або

Як перетворити довкілля із жертви на зброю, змусивши росію заплатити за збитки природі і отримати підтримку світу У Всесвітній день довкілля, який за ініціативою ООН відзначається 5 червня, Інет повниться картинками зелених лісів та лук, блакитних морів та річок, квітучих пустель і степів та закликами зберегти усю цю красу. Новинні ж сторінки українців повняться картинами спалених кварталів колись зелених міст, порізаного окопами та протитанковими ровами степу, пошматованих уламками та кулями лісів та лісосмуг. У цей день, який мало чим відрізняється від інших днів війни, яку розв’язала росія. За підрахунками Міндовкілля та Держекоінспекції, збитки довкіллю від російської агресії перевищили 2,5 трильйони

Читати повний текст

Російський теракт на Каховській ГЕС: екологи світу нажахані наслідками

Радник Генерального прокурора України Максим Попов – один з “моторів”-організаторів конференції

Міжнародні партнери України вважають, що підрив греблі Каховської ГЕС – трагедія не лише для України. Про це йшлося на тематичній панелі міжнародної конференції «United for Justices. United for Nature». Конференція проходила 20-21 жовтня у Києві за участі міністрів захисту довкілля багатьох країн світу та представників європейський інституцій. Головна тема – наслідки російської агресії для довкілля та як їх подолати. Одна з панелей була присвячена наслідкам підриву росіянами Каховської ГЕС і називалась «Каховська ГЕС: тероризм чистої води. Найбільша техногенна катастрофа останніх десятиліть».

У заході узяли участь

Читати повний текст

Рішення уряду будувати Каховську ГЕС без ОВД – поспішне

фото Якова Дідуха

Заява ГО щодо схвалення урядом експериментального проєкту з відбудови Каховської ГЕС

Прем’єр-міністру України Шмигалю Д. А.

Підрив греблі Каховської ГЕС російськими окупантами 6 червня 2023 року є однією із найбільших техногенних та екологічних катастроф в Україні з часів аварії на Чорнобильській АЕС.

Наслідки цього екологічного злочину і досі досліджуються та уточнюються. У довгостроковій перспективі найбільш очевидним і масштабним серед них є фактично повне зникнення Каховського водосховища із оголенням понад 80 % площі його колишнього дна, і повернення Дніпра до свого природного русла.

Зважаючи на це, наразі в експертних колах розглядаються різні варіанти можливого відновлення інфраструктури

Читати повний текст

NGOs about the future of Kakhovs`ka HPP

учасник Каховської платформи академік Яків Дідух Academician Yakiv Didukh, a member of the Kakhov Platform

 

 

 

NGOs believe that it is not necessary to rebuild the Kakhov`ska HPP or demand to apply a comprehensive approach to assessing the situation and developing scenarios for the development of the region around the former Kakhovs`ka reservoir.

In particular, a number of public organizations created the Kakhov platform, which included more than thirty representatives of the public and experts from various fields.

The purpose of this platform is to assess the situation and find optimal scenarios for the development of

Читати повний текст

Громадські організації про майбутнє Каховської ГЕС

учасник Каховської платформи академік Яків Дідух

Громадські організації вважають, що відбудовувати Каховську ГЕС не потрібно або вимагають застосувати комплексний підхід до оцінки ситуації та розробки сценаріїв розвитку регіону навколо колишнього Каховського водосховища.

Зокрема, низка громадських організацій створила Каховську платформу, до якої увійшло понад тридцять представників громадськості та експертів з різних галузей.

Мета цієї платформи – оцінка ситуації та пошук оптимальних сценаріїв з розвитку регіону після теракту росії на Каховській ГЕС.

Каховська платформа звернулася до уряду із заявою, у якій зазначається, що ухвалення рішення з боку Кабінету Міністрів України відбулось без громадського обговорення, без врахування думки науковців, фахівців різних

Читати повний текст