Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Риба з голови, держава зі столиці

Чого дивуватися вісткам про безліч негараздів з регіонів, коли у самій столиці влада порядку навести не може. Ось, скажімо, вже майже три місяці не працює бювет на вулиці Якубовського, 6*. Кілька разів я скаржився на широко рекламований «телефон довіри київської влади». У відповідь – ні гу-гу. Тоді написав запит до районної (Голосіївської) держадміністрації, раніше вони за бювет відповідали і на скарги доволі оперативно реагували.

І тут відповідь не забарилася, але районні чиновники розводять руками: забрали у них з балансу бювет. Як і бюджет (тобто гроші) на його утримання. Тепер за бювет відповідає місто, а саме – комунальне підприємство «Київкомунсервіс».

Зателефонував я у цей «сервіс». А, кажуть, зламався у вашому бюветі насос, шукаємо новий. А щось, запитую, точніше можете сказати: коли знайдете, чому так довго шукаєте – біля бювету ж ніякої інформації немає. Люди приходять, «цілують» сухі колонки й ні з чим йдуть геть.

Добре, відповідає співрозмовник, наш заступник начальника з’явиться, і одразу вам передзвонить, усе-усе розкаже. Оце вже два місяці жду того дзвінка.

Відчуваю, що відповіді так і не дочекаюся, бо це той самий «Комунсервіс», який не може Бог зна скільки часу відремонтувати громадську вбиральню біля метро «Дорогожичі». Як-то кажуть, з того «сервісу», схоже, ні води, «ні туди».

А тим часом мешканцям чималенького житлового масиву «Теремки-2» доводиться пити хлоровану водогінну воду. Вона-то і відповідає існуючим стандартам, про що чиновники не забувають щораз нагадувати… Але при цьому якось забувають додати, що перезатверджувались ці стандарти ще 1978 року, коли чистота Дніпра, з якого й поять киян, не викликала таких сумнівів. А 1933 року, коли перший варіант (він і на сьогодні майже незмінний) цих радянських норм затверджував товариш Каганович (історичний факт), то й поготів.

За часів мерства Олександра Омельченка бювет на Якубовського відкривали з великою помпою, освячували, говорили красиві слова. Був там і тодішній депутат міськради Ігор Лисов, який теж доклав зусиль до побудови бювету. А тепер і Омельченко, і Лисов – депутати Верховної Ради, один – від НУНСу, другий – від Партії регіонів. Але користі нам, теремківцям з них – як з козла молока.

Та й мешканцям інших районів столиці користі від депутатів та чиновників замало. Адже не працює вже чи то чвертина, чи навіть третина з тих трьохсот бюветів, на які свого часу було витрачено купу комунальних та державних коштів. А на сайті Київської держадміністрації з цього приводу якісь такі вже убогі й плутані пояснення, що я одне зрозумів: райони від роботи з мешканцями усунули, уся влада й гроші тепер у міської адміністрації, але зробити нічого ця адміністрація не може – «великі дяді» забрали усі кошти міста до державного бюджету. Хоча той бюджет після цього все одно залишився дірявим, і ні на що грошей не вистачає.

Ось я і запитую: навіщо нам така буржуйська влада? Ні напитись, ні, вибачайте, до вітру сходити при ній нормально не можна.

Леонід ОЛЬШЕВСЬКИЙ, м. Київ.

«Селянська правда», №123, 20 жовтня 2011

*Буквально днями бювет запрацював, але перед мешканцями ніхто так і не вибачився. І непрацюючих бюветів в інших районах Києва усе ще ціла купа.

Leave a Reply