Чого дивуватися вісткам про безліч негараздів з регіонів, коли у самій столиці влада порядку навести не може. Ось, скажімо, вже майже три місяці не працює бювет на вулиці Якубовського, 6*. Кілька разів я скаржився на широко рекламований «телефон довіри київської влади». У відповідь – ні гу-гу. Тоді написав запит до районної (Голосіївської) держадміністрації, раніше вони за бювет відповідали і на скарги доволі оперативно реагували.
І тут відповідь не забарилася, але районні чиновники розводять руками: забрали у них з балансу бювет. Як і бюджет (тобто гроші) на його утримання. Тепер за бювет відповідає місто, а саме – комунальне підприємство «Київкомунсервіс».
Зателефонував я у цей «сервіс». А, кажуть, зламався у вашому бюветі насос, шукаємо новий. А щось, запитую, точніше можете сказати: коли знайдете, чому так довго шукаєте – біля бювету ж ніякої інформації немає. Люди приходять, «цілують» сухі колонки й ні з чим йдуть геть.
Добре, відповідає співрозмовник, наш заступник начальника з’явиться, і одразу вам передзвонить, усе-усе розкаже. Оце вже два місяці жду того дзвінка.
Відчуваю, що відповіді так і не дочекаюся, бо це той самий «Комунсервіс», який не може Бог зна скільки часу відремонтувати громадську вбиральню біля метро «Дорогожичі». Як-то кажуть, з того «сервісу», схоже, ні води, «ні туди».
А тим часом мешканцям чималенького житлового масиву «Теремки-2» доводиться пити хлоровану водогінну воду. Вона-то і відповідає існуючим стандартам, про що чиновники не забувають щораз нагадувати… Але при цьому якось забувають додати, що перезатверджувались ці стандарти ще 1978 року, коли чистота Дніпра, з якого й поять киян, не викликала таких сумнівів. А 1933 року, коли перший варіант (він і на сьогодні майже незмінний) цих радянських норм затверджував товариш Каганович (історичний факт), то й поготів.
За часів мерства Олександра Омельченка бювет на Якубовського відкривали з великою помпою, освячували, говорили красиві слова. Був там і тодішній депутат міськради Ігор Лисов, який теж доклав зусиль до побудови бювету. А тепер і Омельченко, і Лисов – депутати Верховної Ради, один – від НУНСу, другий – від Партії регіонів. Але користі нам, теремківцям з них – як з козла молока.
Та й мешканцям інших районів столиці користі від депутатів та чиновників замало. Адже не працює вже чи то чвертина, чи навіть третина з тих трьохсот бюветів, на які свого часу було витрачено купу комунальних та державних коштів. А на сайті Київської держадміністрації з цього приводу якісь такі вже убогі й плутані пояснення, що я одне зрозумів: райони від роботи з мешканцями усунули, уся влада й гроші тепер у міської адміністрації, але зробити нічого ця адміністрація не може – «великі дяді» забрали усі кошти міста до державного бюджету. Хоча той бюджет після цього все одно залишився дірявим, і ні на що грошей не вистачає.
Ось я і запитую: навіщо нам така буржуйська влада? Ні напитись, ні, вибачайте, до вітру сходити при ній нормально не можна.
Леонід ОЛЬШЕВСЬКИЙ, м. Київ.
«Селянська правда», №123, 20 жовтня 2011
*Буквально днями бювет запрацював, але перед мешканцями ніхто так і не вибачився. І непрацюючих бюветів в інших районах Києва усе ще ціла купа.
Leave a Reply