“Зелена” чи “чорна” Іванківська ТЕС?

Червень 30, 2014 in Uncategorized

В кінці минулого року з’явилась новина про будівництво в околицях смт. Іванків Київської області ТЕС, що нібито вироблятиме “зелену”, альтернативну енергетику – а саме, електрику за рахунок спалювання деревини. Одразу почалися протести місцевих жителів, що цілком резонно захвилювались, а чи не призведе це до викиду радіонуклідів в повітря? Як-ні-як, до Чорнобиля звідси рукою подати, а який ліс спалюватимуть, проконтролювати важко. Іншим побоюванням було те, що ТЕС призведе до збільшення масштабів санітарної вирубки лісу, що призвело до пікетування екологами Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики.

Зараз Іванківська ТЕС побудована.

Зустріч з нею була шоком для автора цих слів. Йдучи з Іванкова в сторону с. Розважів, ще на околицях міста було чути дивний шум, неначе десь кипить паровий котел. Цим котлом виявилась саме ТЕС, роботу якої добре чутно на кілька сот метрів навколо. На жаль, відео не передає всю силу цього шуму, але може дати приблизне уявлення про її роботу:

За словами місцевих жителів. мешканці крайніх будинків не можуть вночі спати з відчиненими вікнами через шум, у людей постійно болить голова від нього. Стосовно лісу, який спалюється тут, за словами місцевих, він як місцевого походження, так і лівобережний, десь з військових лісгоспів Чернігівщини.

Стовпи в Іванкові заклеєні напівобдертими листівками із закликом приїхати в Київ на акцію протесту під Кабміном.

Схоже, під виглядом “зеленої” енергетики знову штовхається досить сумнівний з екологічної сторони проект. З гордим прапором Євросоюзу на вході…

Далі буде.