Запрошення до спільного виїзду в Макарівський лісгосп

Аналогічне попередньому звернення. Чекатимемо на відповідь

ВО «Укрдержліспроект»

Київське ОУЛМГ

Макарівський лісгосп

Державна екологічна інспекція України

Запрошення до спільного виїзду в Макарівський лісгосп

Доводимо до Вашого відома, що ліси Макарівського лісового господарства є домівкою ряду видів рослин Червоної книги України. Зокрема, мова йде про любку дволисту –  принаймні два локалітети, гніздівку звичайну – принаймні сім локалітетів ; зозулині сльози яйцевидні – принаймні два локалітети; всі місцезростання стосуються Ніжиловецького лісництва.

Згідно ст. 19 Лісового кодексу України, «…постійні лісокористувачі зобов’язані: ..6) забезпечувати охорону… рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу, рослинних угруповань». Також, згідно ст. 46 Лісового кодексу України, «Лісовпорядкування передбачає:… 9) виявлення … місць зростання та оселення рідкісних та таких, що перебувають під загрозою зникнення видів тваринного і рослинного світу і підлягають заповіданню, включенню до екологічної мережі».

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про Червону книгу України», «Охорона об’єктів  Червоної   книги   України   забезпечується шляхом: …  –  урахування вимог   щодо   їх   охорони  під  час  розроблення нормативно-правових актів; – систематичної роботи  з  виявлення   місць   їх   перебування (зростання);… – урахування спеціальних  вимог  щодо охорони об’єктів Червоної книги України  під  час… вирішення питань  відведення  земельних  ділянок,  розроблення  проектної та проектно-планувальної   документації…».

Згідно ж Червоної книги України, всі перелічені види зникають внаслідок проведення лісогосподарських заходів, а саме – проведення суцільних вирубок. Отже, для забезпечення охорони знайдених локалітетів потрібно врахування вимог щодо їх охорони, а саме – заборона проведення суцільних рубок у виділах, в яких вони зростають.

З огляду на все вищесказане, ми запрошуємо до спільного виїзду в ліси Макарівського лісгоспу за участю лісників, екоінспекторів та представників «Укрдержліспроекту» , в якому активісти покажуть місця зростання рідкісних видів для внесення їх до матеріалів лісовпорядкування. Виїзд пропонується провести у будь-яку з дат протягом 3-13 липня, або, у разі не можливості в цей час, протягом другої половини серпня. Чекаємо на відповідь і сподіваємось на плідну співпрацю.

Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *