Наші вимоги

Громадський рух за збереження лісів у природному стані ставить перед  Державною лісовою агенцією України наступні вимоги, виконання яких необхідно для збереження лісового біорізноманіття:

  1. Перегляд Санітарних правил в лісах України.

–           жорсткішого регулювання проведення санітарно-оздоровчих заходів в межах заповідного фонду, зокрема повної заборони проведення цих заходів у природних насадженнях в межах ПЗФ, в тому числі і заказниках та в господарській зоні та зоні регульованої рекреації в національних природних парках. В насадженнях штучного походження санітарно-оздоровчі заходи проводити лише із погодженням центрального апарату Міністерства екології (в тому числі і в заказниках, та в господарській зоні і зоні регульованої рекреації національних природних парків);

–          заборони проведення санітарно-оздоровчих заходів в усіх пристигаючих, стиглих та перестиглих лісах природного та напівприродного походження (за винятком смуг лісу, що безпосередньо прилягають до житлової забудови або автодоріг);

–          заборони проведення рубок у виділах, в яких зростають/проживають види, занесені до Червоної книги України або угруповання, занесені до Зеленої книги України, в лісах усіх лісокористувачів, усіх категорій та будь-якого походження.

–          входження до складу комісії, що обстежує насадження, які потребують суцільної санітарної рубки, представника громадськості та Міністерства екології та природних ресурсів.

–          збільшення допустимої кількості мертвої деревини (сухостою та ін.), згідно рекомендацій Всесвітнього фонду охорони дикої природи (WWF), до 25-30 кубометрів на гектар. Заборонити проведення ліквідації захаращення на територіях природно-заповідного фонду (в тому числі в межах заказників, господарської зони та зони регульованої рекреації в національних природних парках), за винятком лісів штучного походження. Дозвіл на проведення рубок ліквідації захаращення в ПЗФ має погоджуватися центральними органами Міністерства екології.

2. Посилення контролю за виконанням лісовими господарствами Законів України «Про Червону книгу України», «Про охорону навколишнього природного середовища України».

3. Посилення контролю за виконанням Постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження Положення про Зелену книгу України».

4. Виконання п.9 ст.46 Лісового кодексу України, згідно якого від лісових господарств вимагається виявлення  типових  та  унікальних  природних  комплексів,  місць зростання та оселення рідкісних та таких, що перебувають під  загрозою  зникнення  видів  тваринного  і   рослинного   світу   і підлягають заповіданню, включенню до екологічної мережі.

5. Виконання ст.7 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», згідно якої «на    землях    природно-заповідного    фонду    та    іншого природоохоронного     або     історико-культурного     призначення забороняється  будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може негативно   впливати  на  стан  природних  та  історико-культурних комплексів  та об’єктів».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *