Київська обласна рада прийняла мораторій на рубку заповідних лісів

Історичне рішення було прийняте 23 червня на 49-й сесії Київської обласної ради. Мова йде про мораторій на всі види суцільних рубок в межах природно-заповідного фонду місцевого значення.

«Лісові заказники створюють для охорони лісів. Проте, в зв’язку із шпаринами в законодавстві, останніми роками тривала інтенсивна вирубка заповідних масивів так званими санітарними та лісовідновними рубками, і необхідність такого рішення давно назрівала», – коментує подію біолог Андрій Плига.

Катюжанський

Фото 1. Віковий ліс Катюжанського гідрологічного заказника після суцільних вирубок

В ході суцільних рубок знищується весь деревний і чагарниковий покрив, та сильно пошкоджується трав’яний ярус. Відбувається руйнування лісової екосистеми, що суперечить ст. 7 Закону України «Про природно-заповідний фонд України»: «На    землях    природно-заповідного    фонду    та    іншого природоохоронного   …  призначення забороняється  будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може негативно   впливати  на  стан  природних … комплексів»,  та охоронним положенням заказників.

«Підставою для проведення суцільних рубок є всихання лісу при досягненні ним так званого «стиглого» віку. Проте, це природний процес, який передує оновленню лісу за рахунок молодого підросту. Для вікових лісів, із великою кількістю мертвої деревини, властиве найбільше біологічне розмаїття», – додає Плига.

«Мораторій дозволить зберегти цінні лісові масиви від знищення і сприятиме охороні рідкісних видів рослин і тварин», – підводить підсумок заступник голови Київської обласної ради Юрій Ноєвий, який подав проект даного рішення.

2siHC5ELrkw

16HriqZrxrU

Довідка. Серед  заказників місцевого значення Київської області, які найбільше постраждали від суцільних рубок, є Катюжанський заказник (Вишгородський район), Обухівський заказник (Обухівський район), «Діброва» (Переяслав-Хмельницький район).

Всього по Київській області нараховується 14 заказників і 3 заповідних урочища, у яких проходили суцільні санітарні або лісовідновні рубки, з 50 існуючих лісових заказників і 10 заповідних урочищ. Сумарна вирубана площа становить 399 га лісу.

Дослідження по цій темі є тут

Контакти для ЗМІ:

Андрій Плига, 093 349 52 81

[email protected]

Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *