Що нас не задовольняє

  1. Лісове господарство повністю ігнорує флору і фауну, що населяє ліси, та є причиною їх вимирання. Жодною нормою не передбачена відмова від рубок, якщо на ділянці лісу знаходяться рідкісні види.
  2. Лісовпорядкування не виявляє рідкісні види, в результаті офіційно їх не існує  взагалі.. В жодному з лісгоспів Україні ніколи не залучали біологів для обстеження лісу для виявлення рідкісних рослин і тварин. Червона книга говорить, що 60%  всіх зникаючих видів населяють ліси, а лісники говорять, що у них їх немає взагалі.
  3. Більше половини лісів України вирубається «рубками догляду». Що само по собі абсурдно, так як ці рубки мають «готувати» ліси для промислових рубок і відповідно є «допоміжними». За цим абсурдом стоять грошові махінації і можливість проводити рубки навіть в заповідних лісах.
  4. Система лісового господарства не передбачає збереження старовікових природних лісів. Старовікові ліси, які є найціннішими для збереження біологічного різноманіття, не можуть бути збереженими, оскільки всі ліси в Україні «доглядаються» згідно єдиних санітарних правил, що не допускають збереження старих і тим більше дуплистих дерев.
  5. Система лісового господарства винищує більшість оселищ у лісах. Знищуючи старі, дуплисті дерева, прибираючи сухостій та вітровал, знищується більшість місць проживання тварин. Штучні прибрані насадження, з рівними рядками дерев, які насаджуються лісниками, є практично мертвою зоною для тварин.
  6. Лісове господарство в Україні примножує парниковий ефект. Посилаючись на совкові ідеали того, що гнилі стовбури на землі є «розсадником зарази», лісники вичищають і спалюють мертву деревину в лісі, тим самим примножуючи парниковий ефект, адже мертва деревина є своєрідним резервуаром вуглецю, який при спалюванні перетворюється на вуглекислоту.
  7. Кожного року колосальні території лісів протруюють від «шкідників», знищуючи все живе. Це призводить до загибелі всіх, в тому числі рідкісних, безхребетних, а також всіх тварин, що харчуються ними. Отруту накопичують гриби, і, хоч офіційних даних немає, є підстави вважати що саме протруювання лісів в окремих випадках стає причинами отруєння грибами.
  8. Лісники підпалюють ліси, для отримання підстав проведення рубок. Часом це стає причиною знищення цілих лісових масивів, наприклад Самарського лісу. За підпал лісів не було покарано жодного лісника.
  9. Попри вимоги законодавства, лісники проводять  рубки на територіях природно-заповідного фонду. 14% всіх лісів  мають природно-заповідний статус. Закони України забороняють здійснення дій, що  шкодять природним комплексам, флорі та фауні  заповідних територій. Попри це, рубки проводяться В УСІХ категоріях природно-заповідного фонду України.
  10. Лісагенство призначає директорами національних парків людей, налаштованих знищити їх. Навесні 2012 року директором національного природного парку «Гомільшанські ліси» на Харківщині призначили І.О.Сіверіна – людину, яка  2 роки тому домагалась скасування цього парку. Сьогодні директор публічно обіцяє масштабні санітарні рубки та вже почав прокладати  дороги через особливо цінні ділянки парку.
  11. Лісники знищують останні степи. Лісагентство займається посадкою лісів на останніх цілинних степових землях, донищуючи унікальні степи і знищуючи третину видів Червоної книги України. Але ліси в степових умовах гинуть, тож не маємо ні лісу, ні степу.
  12. Лісгоспи саботують створення нових заповідних територій. Більш того, саботують передачу лісів під уже створені національні природні парки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *