Звернення з приводу призначення нового директора НПП «Гомільшанські ліси»

Викладаємо у відкритий доступ звернення, що буде надіслано адресатам у визначений законодавством спосіб, поштою.

Голові Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства

 Голові Державного агентства лісових ресурсів України

 Міністру екології і природних ресурсів України

 Міністру аграрної політики і продовольства України

 Звернення

З приводу призначення нового директора НПП «Гомільшанські ліси»

 Ми раді привітати Вас зі святом відсторонення Северіна І.А. від посади директора Національного природного парка «Гомільшанські ліси». Проте нам стало відомо, що на посаду  директора може бути призначена людина, що не має достатньої кваліфікації та профільного досвіду.

Відповідно, звертаємось до Вас згідно зі ст. 5, 6, 13 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища”, ст. 4 Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля” (Оргуська конвенція), з проханням надати відомості про перелік кандидатур на посаду директора НПП з загальною інформацією щодо досвіду та кваліфікації (розповсюдження якої не суперечить діючому законодавству).

Крім того, настійливо просимо взяти до уваги рекомендацію Наукової ради по проблемам заповідної справи і діяльності заповідників при Національній академії наук України (НАНУ), яка листом від 10.06.2014 №03 запропонувала кандидатуру кандидата біологічних наук Влащенка Антона Сергійовича на посаду директора національного природного парка «Гомільшанські ліси».

Вважаємо, що рекомендація такої установи, як НАНУ, мусить бути головною при обранні людини на посаду директора установи природно-заповідного фонду. Обрання на посаду директора людини без фахової біологічної освіти, наприклад із лісівничою освітою, призведе до підміни понять мети і стратегії функціонування національного природного парку та спроб перетворення його із природоохоронної установи в дещо подібне виробничому лісгоспу, як було за попереднього директора. Що, в свою чергу, призведе до подальшої ескалації напруження між природоохоронною спільнотою та Державною агенції лісових ресурсів України.

Тому звертаємось до міністра екології і природних ресурсів України Мохника А.В., міністра аграрної політики та продовольства України Швайки І.О., а також голови Державного агентства лісових ресурсів України Чернякова В.В. та голови харківського обласного управління лісового та мисливського господарства, від яких безпосередньо залежить призначення нового директора, врахувати думку природоохоронної громадськості і Національної академії наук України.

 

З повагою, активісти Громадського руху за збереження лісів у природному стані

 

Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 коментар до Звернення з приводу призначення нового директора НПП «Гомільшанські ліси»

  1. Юрий коментує:

    Поддерживаю! Похоже в Украине что-то начинает меняться к лучшему, раз Северина снимают. Но новое назначение покажет, не обманчивы ли мои надежды на лучшее.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *